YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Literackie sukcesy uczennic z "Trójki"

7 listopada 2017 10:52:44 | autor: Redakcja / Beata Pietruk
Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim może kolejny raz pochwalić się sukcesami swoich uczniów, którzy z powodzeniem rywalizują na polu twórczości literackiej.

Sukcesy literackie Weroniki i Małgorzaty z ZPO nr 3 (fot. ZPO nr 3)

Uczennica klasy 7p Weronika Łopacka została laureatką XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J.I. Kraszewskiego organizowanego przez Bialskie Centrum Kultury. Konkurs ma charakter otwarty i biorą w nim udział głównie osoby dorosłe. 13 – letnia Weronika była najmłodszą uczestniczką. Serca jury podbiła opowiadaniem o Podlasiu  pt. „Cienie grzesznych”. Jego fragmenty zostały odczytane przez przewodniczącego jury Eligiusza Dymowskiego podczas gali finałowej, która odbyła się 28 października w Muzeum Kraszewskiego w Romanowie. Tekst poruszył zgromadzonych gości, a u niektórych wywołał łzy wzruszenia. Jurorzy podkreślali, że poziom literacki nagrodzonych prac był bardzo wysoki.

Weronika zajęła także I miejsce w kategorii "proza" w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Ireny Golec „Czerwona Róża dla Niej”. W tym samym konkursie uczennica klasy 6p Małgorzata Chodyka zdobyła wyróżnienie  w kategorii "poezja". Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 5 listopada w Kąkolewnicy.

Młodym literatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Sukcesy literackie uczennic z ZPO nr 3


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (7 stycznia 2018 18:44:34) zdjęcia Kto robił te zdjęcia Troszkę wstyd pokazywać autor: gośc
    (7 listopada 2017 18:06:15) nagrodzeni nie znam pani, która jest autorem tego tekstu, ale warto czasami zorientować się czy przypadkiem nie ma innych nagrodzonych w ty konkursie, z międzyrzeckiej trójki autor: mieszkanka
    logo male