YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Manewry strażackie

26 lipca 2013 14:18:02 | autor: redakcja
W dniu 25. lipca 2013r. odbyły się ćwiczenia na obiekcie Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski.

Ćwiczenia przeciwpożarowe na obiekcie Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski

Od godziny 9:00 rozpoczęło się alarmowanie jednostek OSP z terenu powiatu i od tej godziny rozpoczęły się ćwiczenia aplikacyjne pomiędzy służbami oraz z udziałem instytucji współpracujących. Udział wzięły: Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej – st. bryg. Zbigniewa Łaziuk, Komendant Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim – podins. Janusz Michaluk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski – Paweł Cieślak, Wójt Gminy Drelów – Piotr Kazimierski, przedstawiciel PKP PLK oddział Siedlce – Jerzy Potera, a także dowódcy różnego szczebla z JRG Międzyrzec Podlaski, Biała Podlaska oraz Małaszewicze.

Po ćwiczeniach aplikacyjnych i dojeździe zastępów OSP odbyło się przeszkolenie teoretyczne strażaków, później nastąpiło podzielenie zastępów na poszczególne odcinki bojowe. Następnie zastępy przejechały na teren Nadleśnictwa gdzie zostało przećwiczone założenie taktyczne.

Założeniem było ugaszenie płonącego lasu a także sprawienie systemu dostarczania wody na znaczne odległości z odległych punktów czerpania wody odległych o ok. 700 i ok. 1700 m.

Przećwiczono i przeszkolono strażaków z przepompowywania a także z przetłaczania wody na duże odległości są to systemy dostarczania wykorzystywane podczas bardzo dużych pożarów lub wypadków gdzie może być potrzeba wykorzystania dużej ilości wody. Po zakończonym ćwiczeniu praktycznym odbyło się wspólne podsumowanie ćwiczeń i omówienie założeń oraz błędów i trudności aby w przyszłości nie nastąpiły żadne problemy podczas ewentualnych akcji.

(informację przekazał Paweł Jakubowicz)

REKLAMA
reklama


Ćwiczenia przeciwpożarowe na obiekcie Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male