YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Maratony wystartowały w Międzyrzecu

1 kwietnia 2019 18:41:21 | autor: redakcja
Około 400 zawodników z Polski, Litwy i Białorusi wzięło udział w wyścigu inaugurującym nowy sezon Maratonów Kresowych MTB. Zawody odbyły się 24 marca na międzyrzeckich jeziorkach.

Maratony Kresowe - Międzyrzec Podlaski 2019 (fot. www.fotomj.pl)

Maratony Kresowe już po raz czwarty gościły w Międzyrzecu Podlaskim. Start i metę tradycyjnie zlokalizowano przy igelitowym stoku narciarskim przy ulicy Zahajkowskiej. Na wyścig przyjechało wielu zawodników z Litwy i Białorusi. Zwycięzca Maratonu (60 km) Yauheni Navasad, aby dotrzeć na wyścig z Mińska musiał pokonać ponad 420 km w jedną stroną. W Maratonie Open kobiet wygrała Litwinka Silvija PaPaceviciene. W Półmaratonie (30 km) najlepszy był jej rodak Kostas Kardelis.

W półmaratonie startowali podopieczni Pawła Tusza z MTB Międzyrzec. W rywalizacji kobiet ponownie bezkonkurencyjna była Jolanta Myć. Wśród panów najlepiej z gospodarzy spisał się Mikołaj Łukasik, który zajął 20 miejsce.

Współorganizatorem wyścigu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pomagali również funkcjonariusze z Komisariatu Policji oraz strażacy, którzy zabezpieczali przejazd zawodników. Przy przygotowaniu trasy napracowali się Paweł Tusz i Mariusz Ferenc z MTB Międzyrzec.

Szczegółowe wyniki międzyrzeckiego wyścigu można znaleźć na stronie www.maratonykresowe.pl.

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male