YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Marzec w Galerii ES

1 marca 2019 09:14:20 | autor: redakcja
W marcu Galeria ES zaprasza na wystawę malarstwa Grażyny Grabowskiej, Doroty Kulickiej i Andrzeja Szczerbickiego. To pierwsza ekspozycja związana z jubileuszem XX-lecia Galerii ES. Prezentuje prace kierownika galerii oraz dwóch pań dobrze znanych międzyrzeckim miłośnikom malarstwa. Od kilku lat współpracują one z międzyrzecką galerią i miały tu swoje wystawy indywidualne.

 

Grażyna Grabowska ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im.C.K.Norwida w Lublinie w zakresie reklamy i wystawiennictwa. Jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS (dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Hermana). Zajmuje się reklamą wizualną, edukacją artystyczną (prowadzi prywatną szkołę rysunku) i malarstwem sztalugowym. Uczestniczyła w wielu przeglądach i wystawach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, otrzymując nagrody i wyróżnienia. Jej prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Mieszka i pracuje w Lublinie.

Dorota Kulicka ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMCS. Nagradzana m.in. na V Międzynarodowym Biennale Obrazu Qadro-Art w Łodzi, XIII Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w Zamościu, konkursie „Zapachy życia” w Rybniku. Autorka wielu wystaw indywidualnych i uczestniczka licznych wystaw zbiorowych i pokonkursowych.

Andrzej Szczerbicki studiował historię sztuki na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 1981 roku pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie prowadzi Galerię ES. Organizuje Ogólnopolskie Plenery Malarskie. Twórczo zajmuje się malarstwem. W dorobku artystycznym ma kilkanaście wystaw indywidualnych oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Wernisaż odbędzie się 2 marca (godz. 17). Wystawa będzie prezentowana do 30 marca.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male