YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Matematyczni mistrzowie z „Jedynki”

3 marca 2017 14:44:29 | autor: Redakcja / Gimnazjum nr 1
Uczniowie Gimnazjum nr 1 zdobyli pierwsze miejsce w konkursie matematycznym „KRASZ-Mistrzowie Matematyki".

Niezawodni matematyczni mistrzowie z „Jedynki” (fot. Gimnazjum nr 1)

Po raz drugi uczniowie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Międzyrzecu Podlaskim brali udział w konkursie matematycznym „KRASZ-Mistrzowie Matematyki”. Organizatorem konkursu jest I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.

Eliminacje szkolne odbyły się w dniu 1 lutego. Udział w nich wzięło 11 uczniów z klas II-III. Do etapu finałowego szkoła mogła zgłosić maksymalnie 2 uczniów, którzy zdobyli co najmniej 80% punktów. W etapie finałowym 27 lutego międzyrzeckie gimnazjum – jako drużyna - reprezentowali: Karolina Borkowska i Rafał Stepulak z klasy IIIb.

W finałowych eliminacjach brało udział 10 dwuosobowych drużyn, m.in. z Białej Podlaskiej, Terespola, Jelnicy i Rogoźnicy. W pierwszej części eliminacji uczniowie rozwiązywali 6 zadań testowych, a w drugiej – 5 zadań otwartych. Uczniowie „Jedynki” zajęli I miejsce, nie popełniając żadnego błędu w rozwiązywanych zadaniach. W dowód uznania otrzymali puchar Dyrektora I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej oraz dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci przydatnych książek ,,Vademecum matematyka”, notesów z podobizną Kraszewskiego, zakładek i długopisów. Za organizację konkursu w szkole oraz przygotowywanie uczniów do eliminacji finałowych odpowiedzialna była Zofia Ostapowicz.

Warto również podkreślić, że Karolina Borkowska i Rafał Stepulak są także laureatami ogólnopolskiego konkursu OLIMPUS z fizyki, zaś Karolina jest finalistką konkursów przedmiotowych z fizyki i języka polskiego.


Niezawodni matematyczni mistrzowie z „Jedynki”


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male