YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Matka Boska od Unitów

14 stycznia 2019 09:54:14 | autor: Anna Ostapiuk
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie serdecznie zaprasza 17 oraz 20 stycznia na uroczystości związane ze świętem patronalnym.

Z okazji 145-tej rocznicy męczeństwa Unitów Drelowskich, 17 stycznia 2019 r. w Drelowie odbędzie się uroczysty spektakl „Matka Boska od Unitów” przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły. Spektakl w reżyserii Bożeny i Jacka Dragunów, oparty o scenariusz Ewy Strok, zostanie wystawiony w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Drelowie o godz. 12:30, tuż po mszy świętej oraz uroczystym zapaleniu zniczy w hołdzie poległym męczennikom. Spektakl zostanie powtórzony 20 stycznia w niedzielę.

Obchody rocznicowe na stałe wpisały się w kalendarz ważnych wydarzeń dla Gminy Drelów. Co roku młodzież szkolna występuje na drelowskiej scenie, wcielając się w role Unitów, księży i lokalnej społeczności. Powrót do historii, w formie przedstawienia teatralnego, pozwala na zachowanie pamięci o tragicznych wydarzeniach oraz przekazanie istotnych treści przyszłym pokoleniom.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male