Miasto tonie w długach
Z pewnością nie takiego bilansu otwarcia na progu nowej kadencji samorządu spodziewał się burmistrz Zbigniew Kot. Zobowiązania Międzyrzeca i pożyczki wynoszą łącznie 22 361 679 złotych.
Międzyrzec Podlaski ma długoterminowy kredyt w Banku Spółdzielczym – 18,1 mln zł. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że różnego rodzaju zobowiązania i pożyczki po podliczeniu przekraczają kwotę 22 mln zł. Do Ministerstwa Finansów trzeba będzie zwrócić ponad 3,3 mln zł z tytułu nienależnie pobranej subwencji oświatowej. Blisko 600 tys. zł to pożyczka zaciągnięta przez Miejski Ośrodek Kultury na prace remontowe i adaptacyjne w pałacu Potockich. Wszystko wskazuje, że ponad 300 tys. zł trzeba będzie oddać dla Niepublicznego Przedszkola Miś, z tytułu niewypłaconych subwencji.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
dług
jak powiedział mój prowadzący" zarządzanie " Uniwersytet Warszawski miasto, które w dzisiejszych czasach nie ma długu, znaczy się nie rozwija
autor: marek
"Gościu' zgłoś się do Wipaszu do patroszenia kurczaków, bo nie umiesz przeczytać co inni napisali. Praca jest w Międzyrzecu, tylko, że Wy wszyscy chcielibyście siedzieć w pracy przed komputerem.
autor: gość
Jakie sarkofagi???? człowieku o czym ty piszesz to nie Egipt!!!! a po za tym czytaj uważnie bo Grzegorz napisał " około 20 lat nikt nie interesował się..." Ja też jestem aby tam powstało coś co ludziom da pracę. A jeszcze jedno co Pis ma wspólnego z tą inwestycją??? Podziwiam ludzi którzy w dupie byli i g...no widzieli. Chłopie może Ty byłeś w Egipcie i tam widziałeś te sarkofagi albo pochwal się co palisz ja też to chcę....
autor: gościu
Grzesiu lecz się na głowę. Gdzie i kiedy Ty czułeś "fetor chemikaliów oraz produktów ropopochodnych" ? Ja tam bywałem wielokrotnie o różnych porach roku. ? Tam są specjalne sarkofagi, w których znajdują się zbiorniki do magazynowania paliwa oraz zbiorniki naziemne. Tam od wielu lat nic już nie przechowywano. Piszesz "w dni gorące w lecie zapach jest nie do wytrzymania", ale czego ? Tak to jest, jak ktoś chce zabrać głos, ale nie wiele wie na dany temat. Zapisz się do PiS-u i startuj w najbliższych wyborach.
autor: gość
Cieszę się, że coś zaczyna się dziać
Przez około 20 lat nikt nie interesował się placem po dawnej przepompowni paliwa teren leżał odłogiem, nikomu również nie przeszkadzał i do tej pory nie przeszkadza fetor chemikaliów oraz produktów ropopochodnych szczególnie w dni gorące w lecie zapach jest do nie wytrzymania i to nikomu nie przeszkadza...., ale przeszkadza już zapach nie istniejącej jeszcze ubojni.... W nieodległej miejscowości istnieje ubojnia drobiu w centrum wsi i co.... i nic. Nikomu nic nie przeszkadza. Podsumowując proponuję wstrzymać inwestycję budowy ubojni ale...! koszty utylizacji dawnej przepompowni niech pokryją Ci którzy najbardziej krzyczą i protestują w zamian otrzymają zero zapachów no i teren czysty ekologicznie. A jeżeli nie to niech zamkną japy i pozwolą na to, aby ludzie w końcu w tym zapyziałym grajdole będą mogli podjąć uczciwie pracę.
autor: Grzegorz
Brawo za inwestycje
Oby więcej takich inwestycji. Czy SEDAR smrodzi ? Ludzie opanujcie się. Znalazło sie kilku krzykaczy i robią borutę. Brawo za inwestycje . Oby więcej takich. Tylko kontrolować by spełniała najwyższe normy wtedy nie będzie uciążliwości dla mieszkańców i miasta.
autor: Tomasz
mnowe miejsca pracy
Rozumiem obie strony konfliktu. Jest mi łatwiej pogodzić się z decyzją przedstawicieli miasta bo już tam nie mieszkam. Szczerze współczuję mieszkańcom narażonym na poważne utrudnienia i czysta żwirownia jest miastu potrzebna ale najbardziej chcemy pracy. Bez niej miasto się wyludni. To naturalna kolej. Dobre i 100 nowych miejsc. Spróbujmy się pogodzić. Wipasz mógłby zatrudniać okolicznych mieszkańców w pierwszej kolejności. Panie Burmistrzu poproszę o następnych inwestorów. Może z powrotem KUL w Pałacu?
autor: gość
Jak dla Wipaszu powstaje specjalna strefa ekonomiczna, to co z tego będzie miało miasto ? W przypadku specjalnej strefy ekonomicznej rezygnuje się z wielu opłat i podatków na korzyść inwestora. Czy burmistrz wie co robi ? Miasto świadomie rezygnuje z dochodów. Te 300 miejsc pracy, to takie opium dla narodu. Pózniej się okaże, że zatrudnią 100 osób, bo np zmieniła się koniunktura na rynku drobiu lub zakupiono inne urządzenia, które w jeszcze większym stopniu zastąpią pracę ludzką. Ulica Kościuszki będzie cylkicznie zablokowana kukurydzą, a ulica Kolejowa i Siteńska śmierdzącymi transportami kurczaków. Tylko tego możemy być pewni. Burmistrz i cała jego rada są jacyś ociemniali. Mieszkańcy liczyli na debatę w sprawie argumentów za i przeciw, a dopiero pózniej na głosowanie. Bezradna Rada Miasta z jakiegoś powodu zrobiła odwrotnie. Za cztery lata dowiemy się prawdy, jak dowiemy się kto pracuje w nowym zakładzie.
autor: gość
ok
a ja jestem zadowolony bo pierwszy raz od ośmiu lat znam sytuację finansową miasta, że jest tragiczna? szkoda ale to nie nowego burmistrza zasługa....
autor: maximus
tt
JAK WAM WLODARZ NIE PASUJE TO BYLO GLOSOWAC NA KOGOŚ INNEGO, A NIE TERAZ PRUJECIE PIEROGI. ZRESZTA KOGO BY NIE WYBRALI TO I TAK BĘDZIE ZLE.
autor: yyyy
"Oto polityka nowego włodarza. Już szuka powodu żeby nic nie robić, przez następne 4 lata, bo przecież miasto ma długi :)" - Widocznie "nowy włodarz" ma inną koncepcję rozwoju miasta opartą na skrupulatnej gospodarce naszymi pieniędzmi a nie "brać kredyty i lać na wszystko".Czas pokaże !!!
autor: gość
ANTYSEMITA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
autor: gość
Czy można usunąć z centrum miasta tą wielką żydowską kupę ? Przepraszam, ale mi się ten pomnik nie kojarzy z niczym innym tylko z jakąś wielką kupą np takiego 20 tonowego dinozaura.
autor: gość
Niech żyje Towarystwo Żeglarskie !!!!!!!!!!!!!!!
autor: AiA
To skoro dochody takie dobre to czemu dług zamiast maleć rósł?
autor: ciekawe
A kto ich dzisiaj nie ma? A po drogie co to za dług skoro roczne dochody miasta to grubo ponad 50 baniek.
autor: gość
Oto polityka nowego włodarza. Już szuka powodu żeby nic nie robić, przez następne 4 lata, bo przecież miasto ma długi :)
autor: gość
do azl
Radził sobie, bo ciągle zwiększał kredyt i dług rósł i rósł. AAle wiesz co, kredyty w końcu trzeba spłacać, a nie tylko je brać.
autor: qwerty
RADA MIASTA
są miasta w Polsce które tak jak nasze jest zadłużone i tam radni zrezygnowali z diety na rzecz miasta. Może i u nas ktoś na to wpadnie wspaniałomyślnie.
autor: OBYWATEL X
zal
zal was wszystkich kot taki dobry mial byc a nic nie zrobi ZERO bo tlumaczenie ze miasto zadluzone grzyb sobie radzil i by bylo ta dalej a teraz zamknac pyski i do lideraalbo wawy wypad
autor: azl
...
Grzyba nie ma ale radni pozostali ich należałoby rozliczyć
autor: gość
Brak słów. Pomyślcie, że tak jest na każdym szczeblu władzy. Płacimy za błędy niedoświadczonych i niekompetentnych.Z g. bicza nie ukręcisz... miasto, tak jak my potrzebuje dochodów, a ich nie ma i nie będzie.... Kiedy pójdziemy po rozum i powiemy dość.
autor: skuter
wyscy członkowie komitetu honorowego Pana Artura G. stawcie się w 100 % nz BALU ŻEGLARSKIM, bal jest w Zaciszu 14.02.2015.
autor: gość
A co na to ekscelencja Marcin Duszek fan grzybowej polityki?
autor: gość
nie jestem "myśląca inaczej", pisze tylko o tym co wiem i widzę.. Grzyb nie dostał idealnego miasta, nie bronie go ale staram sie w jakiś sposób zrozumieć jego intencje bo przecież nie chciał źle.. mam to gdzieś (jak i 70 % obywateli) kto rządzi miastem - chcemy żeby dobrze sie tu działo a kto będzie tu dowodził to naprawdę jest mało ważne!!! potrzebujemy miejsc pracy ale nie tylko tych na taśmie w Gerardzie..
autor: inna
do wiesniaka
On się korzeni nie wstydzi, za to wstydzi sie za burmistrza z Tuliłowa.
autor: mam Dziadków na wsi
kompleksy
Kolo, masz chyba jakieś kompleksy z tymi wioskami. Wstydzisz się korzeni?
autor: wieśniak
inna czyli myśląca inaczej
Grzyb chciał zaciągnąć kredyt a radni mu na to pozwolili z małymi wyjątkami. Wiecie ile kosztuje obsługa tego długu??? Wystarczyłoby na utrzymanie zespołu siatkarzy w I lidze i piłkarzy w IV lidze. I jeszcze by zostało na kulturę na przykład. Przez idiotyczne pomysły Grzyba miasto będzie te długi spłacać przez kilka ładnych lat jesli nie kilkanaście. To ogranicza w tym okresie inne potrzebne inwestycje.
autor: gość
ja nikogo nie chwalę! porostu wiem jak jest.. stare rządy sa złe wiec je zmieniamy na kogoś kto dużo obiecuje np. obwodnica Miedz. Podl. (która nie ma szans racji bytu jeżeli ktoś się na tym zna oczywiście) ja tylko uprzedzam że za rok czy tam dwa wyjdzie właśnie to że wspaniały Kot nie może zrealizować swoich obietnic bo zastał miasto w takiej sytuacji a nie innej.. i podkreślam stok stokiem ale to nie tylko Grzyb doprowadził miasto do takich długów..
autor: inna
dług
inna,jak możesz tak pisać Już chcesz realizacji obietnic?Zastanów się na co to nasze biedne miasto zostało tak zadłużone?Nawet gdyby grzyb stanął na czubku głowy to nie dał by rady zrobić z tych durnych jeziorek Ośrodka Sportów Wodnych.Tak jak za tyle kasy odwalił gowniany stok nikomu nie potrzebny tak i Mazur do nas nie przeniesie.Chwalcie go dalej za utopijne pomysły i tworzenie w UM stanowisk dla mieszkańców okolicznych wiosek w podzięce zielonej zarazie za dwie kadencje burmistrzowania.Choć już pod koniec jego rządów,zielona pajęczyna wyczuła pismo nosem i odcięła się od waszego idola.
autor: kolo
portal musi podkreślić wspaniałość Kota nawet jeśli jeszcze nic nie zrobił i tylko zapoznaje sie z sytuacja miasta... jak jego cudowne obietnice nie zostaną zrealizowane to przynajmniej już będzie wytłumaczenie dlaczego... bo "miasto tonie w długach".. tylko żeby później nie było - widziały gały co brały!!!
autor: inna
...
Do citizen: Brawo za spostrzegawczość! Nie dajmy się manipulować :) Swoją drogą ciekaw jestem jaki dług będzie po 4 lata kadencji P. Kota i P. Łubika który doprowadził do przekroczenia budżetu remontowanej trasy PKP o 30mln...
autor: gość
członkowie komitetu honorowego Pana A.G. chyba będą na tym balu żeglarskim w 100% może zrobią zrzutkę?
autor: gość
ogrzewany kotlet
Prawda wyszła na jaw? A kto ją niby ukrywał? Sami pisaliście o tym 2 lata temu http://www.miedzyrzec.info/artykuly/rosnie-dlug-miasta/
autor: citizen
Najczęściej czytane
3
Tragiczny finał podróży. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10:00 na drodze między Zahajkami a Żerocinem. Samochód osobowy zjechał z jezdni, uderzył w drzewo, a następnie stanął w ogniu. Kierowcy nie udało się uratować.
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
2
Czy da się pogodzić wielkopowierzchniową produkcję zwierzęcą z interesem społecznym?
Gmina Międzyrzec Podlaski jest gminą typowo rolniczą, choć w ostatnich latach obserwuje się diametralną zmianą charakteru gospodarstw rolnych, w szczególności ukierunkowanych na hodowlę zwierząt. W wielu miejscowościach zanikły drobne przydomowe hodowle, a ich miejsce zajmują wielkokubaturowe budynki inwentarskie mieszczące liczne stada, głównie drobiu. Dla jednych sposób na biznes lub dostosowanie się do wymogów nowoczesnego rolnictwa, dla innych - uciążliwość i obawa o środowisko naturalne. W latach 2010-2026 na terenie gminy Międzyrzec Podlaski powstało 85 ferm drobiu. Jaki jest ich odbiór społeczny i czy podobne inwestycje postrzegane są tylko negatywnie?
Podobne artykuły:
16
Rosną czynszowe długi
W Międzyrzecu Podlaskim problem zaległości czynszowych w mieszkaniach komunalnych i socjalnych narasta od lat. Na koniec 2024 roku suma nieopłaconych należności za czynsz i media przekroczyła 3,5 mln zł, z czego same odsetki stanowią ponad 1,25 mln zł. Rekordzista jest winien miastu 115 tys. zł.
0
Unieważnienie umowy kredytowej z perspektywy czasu
Patrząc na postępowanie unieważniające kredyty zaciągnięte we frankach z perspektywy dziesięciolecia można śmiało powiedzieć, że aktualna sytuacja frankowiczów jest bardzo dobra. Jeszcze trzy, pięć lat temu wyrok unieważniający umowę nie był pewny mimo spełnienia przesłanek, ponadto postępowanie przed sądem trwało latami, zwłaszcza gdy trafiło do drugiej instancji, dziś w rok można sprawę frankową pomyślnie zakończyć bez stresu i nadmiernych kosztów.
4
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - kiedy warto go wziąć?
Jeżeli chodzi o pożyczki i kredyty - to zbyt duża ich ilość może być problematyczna i może powodować opóźnienia w ich spłacie. Trzeba być naprawdę dobrze zorganizowanym, aby spamiętać terminy spłat wszystkich zobowiązań, nawet jeżeli są one wzięte na naprawdę niewielkie kwoty. Czasami jednak zdarza się tak, że zapomina się o spłacie jednej czy dwóch rat - co może później skutkować negatywnym wpisem w BIGu lub w innych instytucjach, które przechowują informacje o nierzetelnych dłużnikach. Czy w takim razie można ubiegać się o kredyty konsolidacyjne? Jak w przypadku osób zadłużonych działa konsolidacja kredytów? Na co zwrócić uwagę w przypadku kredytu konsolidacyjnego? I jak znaleźć ten najlepszy kredyt konsolidacyjny online?
11
15
Miasto w świątecznym nastroju
Chociaż lodowisko w tym roku nie będzie funkcjonowało na placu Jana Pawła II, nie odbędzie się też tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy, to w mieście nie zabrakło świątecznych ozdób i pięknego oświetlenia, które już od kilku dni wprawiają mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego w magiczny nastrój.
0
Jak uzyskać kredyt studencki?
Kredyt studencki to produkt bankowy, który mogą zaciągnąć studenci bądź doktoranci uczelni i jednostek administracyjnych. W przypadku studiów I i II stopnia, kredyt jest przyznawany na okres 6 lat. Doktoranci mogą otrzymać go na okres 4 lat. Aby uzyskać kredyt studencki, należy przedstawić w banku kilka niezbędnych dokumentów. Co się do nich zalicza?
2
Kupno mieszkania a kredyt i wkład własny
Większość ludzi, prędzej czy później staje przed możliwością kupna mieszkania. Statystyki pokazują, że coraz mniej osób decyduje się na prowadzenie gospodarstwa wielopokoleniowego. Duży wpływ na zakup pierwszego mieszkania ma także praca i status społeczny. Największą popularnością cieszą się mieszkania w większych miastach, gdzie rynek pracy jest bardziej chłonny.