YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Międzynarodowe talenty literackie z LO Sikorski

3 czerwca 2020 01:24:57 | autor: Anna Ostapiuk
Dwie uczennice międzyrzeckiego liceum zostały laureatkami II Międzynarodowego Konkursu Literackiego. Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła Maria Kossak z gminy Drelów.

W II Międzynarodowym Konkursie Literackim "Jak uszczypnie będzie znak" im. Anny Szewczyk - Konefał, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 25 im. Janusza Kusocińskiego w Elblągu, dwa pierwsze miejsca zajęły uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim.

W kategorii: Uczniowie szkół ponadpodstawowych:

I miejsce Maria Kossak, uczennica klasy 1b, za utwór literacki "Po cichutku" 

II miejsce Kinga Janicka, uczennica klasy 1c, za utwór "Bez znieczulenia"

Nad obiema utalentowanymi młodymi twórczyniami opiekę merytoryczną sprawuje nauczyciel Monika Klimiuk.

Tematem konkursu było napisanie wiersza lub fragmentu prozy opisującego własne uczucia podczas choroby lub po stracie bliskiej osoby. "Idzie rak nieborak, jak uszczypnie będzie znak… Większość z nas ma wokół siebie kogoś chorego na nowotwór złośliwy, potocznie nazywany rakiem. Mama, tata, rodzeństwo, dziadkowie, ciocie… rak nie wybiera. Pojawienie się raka niesie ze sobą mnóstwo emocji - przerażenie, złość, bezradność. W obliczu zagrożenia czy śmierci trudno jest rozmawiać z bliskimi, a większość rodziców obawia się podejmowania tematu przy dzieciach. Chcą chronić najmłodszych przed tym, co ich zdaniem, jest zbyt trudne i bolesne. A przecież dzieci są bardzo wyczulone na emocje dorosłych, na wszelkie napięcie i szybko orientują się, że „coś jest nie tak”. Pozbawione wsparcia dorosłych w samotności przeżywają niepokój o najbliższych. Jeśli tracimy kogoś bliskiego w naszych sercach pozostaje rana – znak."  W konkursie wzięło udział ponad 100 młodych twórców.


Maria Kossak i Kinga Janicka, laureatki pierwszego i drugiego miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male