Międzyrzeckie chóry prezentowały pieśni maryjne w Polubiczach

Aktualności 1 zdjęcie
Chór Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim (fot. GOKiO w Wisznicach)

Chóry dwóch międzyrzeckich parafii zaprezentowały pieśni maryjne z własnego repertuaru podczas XVI Powiatowego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Polubiczach.

Organizatorami przeglądu, w którym wzięły udział chóry, zespoły śpiewacze oraz soliści z regionu, były Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach, Powiat Bialski oraz KGW w Polubiczach.

Wydarzenie odbyło się już po raz szesnasty, a jego celem jest ożywienie tradycji śpiewaczej w regionie, popularyzacja śpiewu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych, prezentacja dorobku artystycznego chórów i zespołów śpiewaczych, upowszechnianie polskiej oraz regionalnej i ludowej tradycji muzycznej, integracja środowiska muzycznego w powiecie bialskim, a także prezentacja amatorskiej twórczości wokalnej dzieci, młodzieży i dorosłych.

Każdego roku przegląd składa się z dwóch części. Pierwsza odbywa się w kościele, tuż po wspólnej modlitwie, a wykonawcy prezentują pieśni maryjne. Druga część ma charakter bardziej biesiadny, organizowana jest w miejscowej świetlicy i skupia się na repertuarze ludowym.

W tegorocznej edycji wzięło udział 23 wykonawców, a wśród nich dwa międzyrzeckie chóry: Chór Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim oraz Chór "Noster" działający przy Parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim.


Chór Parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim (fot. GOKiO w Wisznicach)

Dodaj komentarz:
Dodaj swój komentarz:


Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte

Podobne artykuły: