YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Miejsce, które rozbudza wyobraźnię i wrażliwość

7 maja 2015 15:26:38 | autor: GBP
W bibliotece nie sposób się nudzić, przekonali się o tym uczestnicy Tygodnia Bibliotek. To doroczne święto upłynęło pod znakiem fajnych spotkań czytelniczych, lekcji bibliotecznych, pięknych życzeń i miłych upominków.

Szóstecka biblioteka odwiedziła oddział przedszkolny, przynosząc w koszyku nie tylko książeczki, ale i inne niespodzianki. Podczas spotkania dzieci poznały historię powstania książki, porównały te z ubiegłych dziesięcioleci z tymi najnowszymi skierowanymi do najmłodszych. Wielkie wrażenie zrobiła na nich bajka czytana za pomocą iPada - dotykowe elementy dźwiękowe oraz ukryte niespodzianki dodały atrakcyjności tej formie lektury.

Miłą niespodzianką dla biblioteki były odwiedziny klasy III wraz z wychowawczynią. Dzieci zwiedziły bibliotekę, oglądały książki i czasopisma i zakładały konta czytelnicze. Nauczyły się też poruszać w katalogu on-line biblioteki oraz obsługiwać własne konto, odwiedziły też profil facebookowy, gdzie zobaczyły fotorelacje z różnorodnych zajęć odbywających się w bibliotece. Na koniec przetestowały biblioteczne iPady.

Tydzień bibliotek w drelowskiej placówce to też odwiedziny przedszkolaków, lekcje biblioteczne pod hasłem Wybieram tablet! oraz spotkanie klubu rodziców z dziećmi „Guzik z pętelką”.

Wirtualne spotkanie z bajką „Chory kotek”, zagadki z nagrodami oraz zwiedzanie Kącika Malucha, to były główne atrakcje dla przedszkolaków, które odwiedziły placówkę.  Miłym akcentem spotkania były kwiatki, słodkości i dyplom dla biblioteki za rozbudzanie wyobraźni, wrażliwości i estetyki słowa, przyznany przez przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Drelowie.

„Wodny świat” zdominował zajęcia dla rodziców z dziećmi „Guzik z pętelką”. Podczas spotkania maluchy wraz z opiekunami tworzyły własne akwaria, zdobiły rybki orgiami oraz obserwowały wirtualnie środowisko wodne ryb dzięki aplikacjom 4D dostępnym na tabletach.


Biblioteka uczy i inspiruje czytelników


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male