YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Ministranci z Drelowa w piłkarskim finale diecezjalnym

27 lutego 2019 10:48:08 | autor: Anna Ostapiuk
Piłkarska drużyna ministrantów z parafii Niepokalanego Poczęcie NMP z Drelowa stoczyła zwycięski bój w sobotnich (23.02.2019) meczach rewanżowych diecezjalnej Ligi Ministranckiej w Huszlewie, tym samym kwalifikując się do wielkiego finału.

Drużyna piłki nożnej z Drelowa, w której skład wchodzą ministranci i lektorzy drelowskiej parafii, obejmuje dwie kategorie wiekowe: grupę średnią i seniorów. Już w listopadzie 2018 w Huszlewie grupa starsza w składzie: Mateusz Matejko, Kamil Daciuk, Mateusz Rogulski, Tomasz Opalko i ks. Michał Bieńczyk wywalczyła wyjście z grupy, a wiosenne mecze rewanżowe rozegrane przez drużynę w zmienionym składzie: Filip Szabaciuk, Aleksander Goś, Mateusz Matejko, Kamil Daciuk, Mateusz Rogulski i Tomasz Opalko potwierdziły wejście do diecezjalnego finału Ligi Ministrantów Diecezji Siedleckiej, który odbędzie się w Siedlcach tuż po Wielkanocy.

Opiekun drużyny ks. Michał Bieńczyk, wikariusz parafii drelowskiej, z radością podkreśla świetną formę i ducha walki młodych ludzi – Nasi ministranci grają od wielu lat, mają wielkie szanse na zwycięstwo w finale. W ubiegłym roku zdobyli I miejsce w turnieju piłki nożnej podczas „Koczowiska Ministrantów” w Nowym Opolu.

Piłkarze zagrali mecze rewanżowe z drużynami z Radzynia Podlaskiego (par. Świętej Trójcy), Siedlec (par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus) i Huszlewa (par. św. Antoniego Padewskiego).

Zwycięstwo w finałowych rozgrywkach diecezjalnych w Siedlcach to przepustka do udziału w mistrzostwach ogólnodiecezjalnych. - W latach 2017 i 2018 grupa średnia z Drelowa wywalczyła wicemistrzostwo – wspomina ks. Michał.

Ministranci spotykają się w każdą środę w hali sportowej w Drelowie. Niektórzy z nich grają w znanych lokalnych drużynach, m.in. Filip Szabaciuk – Top 54 Biała Podlaska (wcześniej Huragan Międzyrzec), Mateusz Rogulski – Huragan Międzyrzec.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male