YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

MOK startuje z nowym projektem

8 czerwca 2019 11:42:07 | autor: redakcja
Miejski Ośrodek Kultury otrzyma dotację z programu EtnoPolska 2019. Pieniądze będą przeznaczone na organizację Przeglądu Muzyki Tradycyjnej "Hulanki Międzyrzeckie", który planowany jest 14 września na Placu Jana Pawła II.

MOK skutecznie wnioskował o dotację z Narodowego Centrum Kultury. W efekcie otrzyma 25 tysięcy złotych. Te pieniądze zostaną przeznaczone na organizację "Hulanek Międzyrzeckich". Będzie to festiwal muzyki tradycyjnej, prezentujący najciekawsze kapele i zespoły śpiewacze z południowego Podlasia oraz zaproszonych wykonawców z innych regionów Polski. Koncertom towarzyszyć ma jarmark rękodzieła ludowego i tradycyjnych przysmaków. Ważnym edukacyjnym punktem imprezy będą warsztaty muzyczne i taneczne.

Główne cele imprezy to: promocja kultury ludowej w atrakcyjnej formule; popularyzacja aktywnego muzykowania, śpiewu i tańca tradycyjnego; łączenie pokoleń i przekaz tradycji. "Hulanki Międzyrzeckie" mają być imprezą cykliczną i w przyszłości stać się centrum wymiany doświadczeń dla muzyków i śpiewaków z południowego Podlasia, imprezą popularyzującą ludowe tradycje i prezentującą muzykę tradycyjną z różnych regionów Polski.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male