Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
1°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Montują windy

1 października 2021 13:37 | autor: Redakcja
fot. Urząd Miasta

Jeszcze w tym roku w dwóch obiektach użyteczności publicznej na terenie Międzyrzeca Podlaskiego zostaną uruchomione windy, z których będą mogły korzystać osoby mające problem z poruszaniem się.

Już w październiku do użytku oddana zostanie winda w Przychodni Zdrowia SPZOZ przy ulicy Wiejskiej. To dobra wiadomość dla pacjentów, którzy od kilku lat apelowali o takie rozwiązanie. Na inwestycję Starostwo Powiatowe przeznaczyło ponad 660 tys. zł. W kosztach uruchomienia będzie partycypował również samorząd Międzyrzeca Podlaskiego, który wyłoży 50 tys. zł.

Montaż zewnętrznej windy rozpoczęto także przy wejściu do Urzędu Miasta od strony ulicy Pocztowej. Koszty inwestycji to około 410 tys. zł. Miasto może w tym przypadku liczyć na dofinansowanie w wysokości 115 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zapowiedziano, że interesanci, którzy mają trudności w poruszaniu się, będą mogli korzystać z windy już pod koniec roku.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (3 listopada 2021 22:13)
  660 + 50 to jak by nie patrzeć 710 tysięcy, patrząc na czas realizacji inwestycji to po prostu szok. Jak ma to funkcjonować jak na PKP to trzeba Strażakom zrobić jakieś lokum w pobliżu, będą na miejscu, oszczędzą na dojazdach. Pani Dowbor z g..a potrafi zrobić cudowny dom do zamieszkania w pięć dni a tu takie jazdy?
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny