YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Msza Św. w Mieszkaniach Wspieranych

24 czerwca 2019 06:59:19 | autor: Anna Nowińska / Biuro Prasowe Caritas
Msza Św., wspólna agapa, rozmowy o Bogu, wsparcie w poszukiwaniu pracy - to nowe inicjatywy w Mieszkaniach Wspieranych prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Ich kapelanem jest ks. Mateusz Czubak, który raz w tygodniu odprawia tutaj Mszę Świętą. Po wspólnej modlitwie mieszkańcy i wolontariusze spotykają się na wspólnej agapie. Ewangelia z dnia oraz wygłoszona homilia często stają się tematem rozmów.

Msza święta w mieszkaniach wspieranych Caritas w Siedlcach (fot. Caritas)

Podczas ostatniego spotkania ks. Mateusz przybliżał postać Abrahama  żyjącego w cieniu ojca, któremu życie się nie udało. Bóg niczego Abrahamowi nie obiecywał, istniała obawa, że jego życie też nie będzie wielkie. Mimo, to Abraham uwierzył Bogu na słowo i jest dla nas ojcem wiary – podkreślił ks. Mateusz. Następnie zapytał zebranych, czy przypadkiem też tak nie mają? Może masz ojca, któremu życie nie wyszło, patrzysz na siebie i też nie wierzysz, że tobie się uda. Dlatego tym bardziej przyjdź i poproś, aby Bóg przeprowadził Cię  przez życie – poprosił ks. Mateusz.

Duchową opiekę nad mieszkańcami sprawują także wolontariusze z Apostolatu więziennego i wspólnoty Rodzina w Duchu św. przy parafii Ducha św. w Siedlcach, którzy chcą pomagać w wychodzeniu z bezdomności. Prowadzony jest także raz w miesiącu mityng AA. Wolontariusze oferują wsparcie rzeczowe i pomoc w poszukiwaniu pracy. Podczas ostatniego spotkania jedna z wolontariuszek, fryzjerka pani Magda wykonała strzyżenie włosów chętnym mieszkańcom.

W Mieszkaniach Wspieranych prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej mieszka 27 osób. Na co dzień odbywa się  tutaj terapia uzależnień, zajęcia prowadzi również dwóch psychologów, jest także możliwość skorzystania z porad prawnych. Decyzję o przyjęciu do Mieszkań Wspieranych wydaje Urząd Miasta Siedlce poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (tutaj należy złożyć stosowny wniosek).

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male