Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
15.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Na pomoc Ukrainie

1 marca 2022 08:46 | autor: redakcja
Zbiórka na rzecz uchodźców w Hotelu Hesperus

We wtorek i środę w Międzyrzecu prowadzona będzie zbiórka leków i opatrunków. Zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy prowadzą Hotel Hesperus i OSP Stołpno. Uruchomiono też zbiórkę pieniędzy. W starej siedzibie Nadleśnictwa Międzyrzec przygotowano miejsca noclegowe dla uchodźców.

Zbiórka leków i opatrunków prowadzona będzie we wtorek i środę. Można je przynosić do placówek oświatowych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Ośrodka Kultury. Pamiętajmy, że nie mogą być przeterminowane. Lista niezbędnych medykamentów znajduje się na plakacie poniżej.

Zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy na terenie miasta prowadzą OSP Stołpno (ulica Kościuszki 2) oraz Hotel Hesperus wspólnie z firmą Tirmet (ulica Radzyńska 4). Potrzebna jest żywność długoterminowa, woda, nowe koce, ręczniki, śpiwory, środki higieny i bandaże. Organizatorzy proszą, aby nie przynosić ubrań.

„Wierząc, że w takich sytuacjach ludzie potrafią się jednoczyć zorganizowaliśmy wraz z Hotelem Hesperus zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, aby wspomóc tych, którzy udzielają schronienia uchodźcom. To co się wydarzyło przez ostatnie 2 dni przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jeśli wiecie, że ktoś potrzebuje odzieży, suchego prowiantu, środków higieny osobistej proszę się zgłaszać do hotelu przy ul. Radzyńskiej 4. Wszystkie rzeczy zostaną natychmiast wydane” – informuje na facebooku firma Tirmet.

Miasto uruchomiło zbiórkę pieniędzy dla uchodźców. Zgromadzone fundusze będą przeznaczone na zakup leków i opatrunków oraz bieżące potrzeby uchodźców przebywających na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Pieniądze można wpłacać TUTAJ.

W starej siedzibie Nadleśnictwa Międzyrzec przy ulicy Warszawskiej przygotowano 30 miejsc noclegowych dla uchodźców. Informacji o możliwościach pomocy i zakwaterowania udzielają: Komendant Posterunku Straży Leśnej Krzysztof Gajecki (tel. 509 142 239) oraz Adrian Wasiluk (tel. 537 865 505).

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (1 marca 2022 14:42)
  Nigdy za tej władzy. Tu i tam takie same lewaki.
  autor: gość

  (1 marca 2022 12:53)
  Dobre pytanie.
  autor: gość

  (1 marca 2022 12:15)
  Miasta partnerskie
  Kiedy Międzyrzec, w ślad za innymi miastami, zerwie relacje z miastami partnerskimi z Białorusi?
  autor: Paweł

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny