YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Na rowerach z Witoroża do Studzianki

17 sierpnia 2019 22:27:32 | autor: Anna Ostapiuk
Żywą lekcję historii i etnografii, z lekką zadyszką w tle, zapewnił swoim parafianom witoroski proboszcz.

Piękna pogoda dopisała uczestnikom rowerowej wycieczki, w której wzięło udział dwudziestu parafian z Witoroża, na czele z niedawno mianowanym proboszczem ks. Krzysztofem Chacińskim, inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia. Rowerzyści w różnym wieku, zarówno małe dzieci, młodzież, osoby dorosłe jak i seniorzy, pokonali 17 sierpnia trasę Witoroż - Studzianka. Wyjazd poprzedziła modlitwa i błogosławieństwo.

- To wyszło spontanicznie. Jest piękna pogoda, a obiecałem wcześniej ministrantom, że wybierzemy się gdzieś rowerami. Teraz nadarzyła się okazja. - tak o pomyśle wycieczki opowiada ks. Chaciński - Jest wolna sobota, więc postanowiłem, że dziś pojedziemy. Ogłoszenie było podane dwa dni temu i nawet nie liczyłem, że będzie taka frekwencja.

Około 40 kilometrowa trasa wycieczki wiodła przez Łomazy do Studzianki, gdzie miejscem docelowym był cmentarz tatarski oraz prywatne Muzeum Wsi Podlaskiej, w którym gospodarz Mieczysław Józefaciuk gromadzi coraz liczniejsze przedmioty dawnego życia codziennego. - To stare narzędzia rolnicze, elementy militarne, przedmioty gospodarstwa domowego - wylicza ks. Krzysztof - To trzy garaże zastawione różnorodnym sprzętem, odwiedzane często przez wycieczki ze szkół i osoby starsze.

Uczestnicy wydarzenia wrócili do Witoroża w doskonałym humorze, mając za sobą nie tylko wyczyn sportowy, ale i prawdziwą lekcję historii i etnografii. 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male