YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Nadbrzeżna już nie straszy

6 lipca 2017 08:06:41 | autor: Redakcja
Mieszkańcy ulicy Nadbrzeżnej doczekali się końca jej remontu.

Remont ulicy Nadbrzeżnej w Drelowie

Wyjątkowo długo trwała przebudowa ulicy Nadbrzeżnej w Drelowie. Remont rozpoczął się w czwartym kwartale ubiegłego roku i początkowo nic nie wskazywało, że będą problemy z realizacją inwestycji. Wykonawca, co prawda rozpoczął prace z opóźnieniem, ale mieszkańcy mieli cichą nadzieję, że prace zakończą się przed nastaniem zimy. Urząd Gminy również początkowo nie miał powodów do interwencji, bo terminy nie zostały przekroczone.

Wykonawca początkowo prowadził bardzo intensywne prace przy przygotowaniu inwestycji tzw. "korytowanie" – wybieranie gruntu przed położeniem nasypu i ułożeniem właściwej nawierzchni. Niestety, szybko je przerwał zostawiając ku rozpaczy mieszkańców "rozgrzebaną" ulicę na zimę.

W tej sytuacji wójt Piotr Kazimierski postanowił rozwiązać umowę z niesolidnym wykonawcą. Wiosną ogłoszono nowy przetarg. Firma, która go wybrała szybko zabrała się za dokończenie prac rozpoczętych w 2016 r. Ostatecznie inwestycję zakończono 20 czerwca i mieszkańcy mogą się już cieszyć nową nawierzchnią z kostki.

Do pełni szczęścia brakuje jednak około 1 metra nawierzchni, w miejscu gdzie ulica Nadbrzeżna spotyka się z ulicą Męczenników Podlaskich. Formalnie oznacza on, że ten odcinek ulicy Nadbrzeżnej nie ma przedłużenia (ślepa ulica), a wjazd do posesji znajdujących się na końcu tego odcinka, jest na ulicy Akacjowej. Zabrakło materiału? Nie. Powiatowy Zarząd Dróg nie wyraził zgody na formalne przyłączenie tego odcinka ul. Nadbrzeżnej do ul. Męczenników Podlaskich. Skrzyżowanie znajdowało by się na niebezpiecznym łuku drogi, na którym niejednokrotnie dochodziło do niebezpiecznych wypadków, w tym śmiertelnych.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male