YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Nagrody dla gminnych szkół

21 grudnia 2016 18:48:45 | autor: redakcja
Szkoły z Rzeczycy, Tuliłowa i Rogoźnicy skorzystały z okazji i zdobyły atrakcjne nagrody w powiatowym konkursie „CZYSTA ZIEMIA”.

fot. Starostwo Powiatowe

Celem konkursu jest rozpowszechnienie wśród dzieci i młodzieży właściwej postawy ekologicznej, szczególnie wobec problemu ochrony powierzchni Ziemi i najbliższego otoczenia przed zanieczyszczeniem odpadami komunalnymi.

Do głównych zadań w ramach konkursu należały działania w zakresie edukacji ekologicznej, zbiórka odpadów nadających się do powtórnego wykorzystania, sprzątanie najbliższego otoczenia oraz inne inicjatywy proekologiczne, które powinny znajdować swój finał w corocznej ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”.

W IX edycji konkursu wzięły udział 32 szkoły z powiatu bialskiego. Po raz kolejny I miejsce zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy, która w nagrodę otrzymała projektor i ekran. Drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Tuliłowie, która zdobyła w ten sposób projektor. Ponadto wśród pięciu wyróżnionych i odbarowanych drukarkami szkół znalazł się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogoźnicy.

Wśród uczniów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody indywidualne (słuchawki) znaleźli się: Gabriela Zieńczuk (SP Rzeczyca), Daria Suśniak (SP Tuliłów), Kamila Jurkowska (ZSP Rogoźnica), Joanna Domańska (SP Halasy), Jagoda Zdunek (SP Tłuściec).

Konkurs dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Nagrody dla koordynatorów szkolnych ufundowali: Nadleśnictwo Biała Podlaska, Bialskie Wodociągi i Kanalizacja „WOD-KAN” Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Komunalnik Sp. z o.o., Nadleśnictwo Chotyłów, Nadleśnictwo Włodawa, Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Międzyrzecu Podlaskim.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male