YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Nagrody dla najlepszych uczniów w Drelowie

15 lipca 2016 19:28:59 | autor: Redakcja / UG Drelów
Radni zadecydowali o tym aby, poczynając w tym roku od gimnazjów, przeznaczyć kwotę 10 tys. zł na gratyfikację dla najlepszych uczniów szkół z Dołhy oraz Drelowa.

Budynek Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Drelowie (fot. UG Drelów)

Edukacja i jej wysoki poziom to absolutna podstawa i priorytet w zamierzeniach i działaniach oświatowych Gminy Drelów. Zdolnych uczniów powinno się motywować na ile jest to możliwe i na ile tylko pozwalają finansowe, organizacyjne możliwości. Idąc za tą myślą, od tego roku szkolnego, za szczególne osiągnięcia w edukacji przyznawana jest nagroda Wójta.

Radni zadecydowali o tym aby, poczynając w tym roku od gimnazjów, przeznaczyć kwotę 10 tys. zł na gratyfikację dla najlepszych uczniów szkół z Dołhy oraz Drelowa. Regulamin przyznawania nagród, opracowany przez nauczycieli i radę rodziców, został podjęty na ostatniej sesji rady gminy. Ważne jest to aby system wspierania najbardziej utalentowanych, uzdolnionych i pracowitych uczniów był ułożony, w porozumieniu radą rodziców, właśnie przez same szkoły.

Dobre wyniki w nauce to efekt ciężkiej pracy ucznia, jego poświęcenia, godzin spędzonych w książkach, stypendium jest nagrodą za ten trud,  natomiast dla reszty uczniów zachętą. Jak zauważyli nauczyciele, informacja, że takie nagrody w tym roku będą przyznawane wielu uczniów zmotywowała do pracy i taka właśnie jest idea tego wsparcia. Cieszy fakt się że znaleźli się uczniowie którzy uzyskali średnią ocen nawet powyżej 5.00 Gratyfikacja obejmuje także osiągnięcia sportowe, ale tylko u tych uczniów, którzy równolegle z osiągnięciami sportowymi osiągali również dobre wyniki w nauce.

Nauczyciele oraz mieszkańcy zaproponowali, aby zadbać również o tych, którzy ukończyli już gminne placówki a nadal osiągają ponadprzeciętne wyniki. Z pewnością jest wielu studentów czy licealistów osiągających znakomity poziom w nauce czy sporcie, którym przydałoby się takie wsparcie. Pomysł ten można zrealizować np. poprzez założenie fundacji. Gmina byłaby wtedy współfundatorem i byłaby także możliwość gromadzenia środków w postaci datków od  osób fizycznych czy prawnych. Fundacja z kolei miała by zadanie dysponować i przekazywać pieniądze tym szczególnie uzdolnionym. Jest to inicjatywa zewnętrzna, samorząd ze swojej strony będzie starał się aby taka fundacja powstała, miała regularne wpływy a tym samym mogła wspierać naszych mieszkańców.

REKLAMA
reklama


Koniec roku 2015/2016 w Dołdze i Drelowie


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male