YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Najlepsze miejsce na taki turniej

23 kwietnia 2018 17:40:37 | autor: redakcja
Blisko 1400 młodych piłkarek i piłkarzy rywalizowało w dniach 12-13 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim w Finale Wojewódzkim Turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Były to dwa dni niesamowitych emocji, pięknych bramek i zaciętej walki.

Wojewódzki Finał Turnieju o Puchar Tymbarku 2018 (fot. Marek Wasiluk)

 

Międzyrzec Podlaski już po raz drugi gościł uczestników finału wojewódzkiego. Na przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji szesnastu boiskach rywalizowało w ciągu dwóch dni 128 drużyn z województwa lubelskiego.

Wysiłek organizatorów bardzo chwalił Anatol Obuch, wojewódzki koordynator turnieju: - Turniej odbywa się w Międzyrzecu, ponieważ są tu świetne obiekty i przede wszystkim ludzie, którzy chcą ten turniej robić. Od władz miasta począwszy po pracowników MOSiR i działaczy społecznych. Ci ludzie żyją tym turniejem. Stąd na dzień dzisiejszy nie widzimy lepszego miejsca, nic nie ujmując innym miejscowościom – podkreślał.

W najmłodszej kategorii wiekowej U-8 w tegorocznym finale wojewódzkim zwycięży dziewczynki z UKS Niedźwiadek Chełm i chłopcy z Janowskiego Orlika. Kategorię U-10 dziewcząt wygrał UKS Legion Szlachecki, a wśród chłopców triumfował UKS Niedźwiadek Chełm. W najstarszej kategorii U-12 najlepsze były dziewczęta z ZS Bystrzejowice Pierwsze, a wśród chłopców - UKS Jedynka Krasnystaw.

Awansu z grupy nie udało się wywalczyć gospodarzom turnieju. Podobnie jak rok temu zespoły prowadzone przez Zbigniewa Wasąga i Marcina Kieruczenkę zakończyły rywalizację na fazie grupowej. W kategorii U-12 chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 pokonali SP 7 Zamość 8:1, ale przegrali z UKS Jedynka Krasnystaw 0:3 i SP 5 Świdnik 1:4. Ich młodsi koledzy w kategorii U-10 zanotowali porażki z Puławiakiem Puławy 1:4 i Jankami Majdan Napryski 0:2. Zwycięstwo odnieśli w spotkaniu z ZS Bystrzejowice Pierwsze 4:2.

Młodzi piłkarze z Międzyrzeca nie mają się jednak czego wstydzić. Ich spotkania było emocjonujące i zacięte, przy gorącym dopingu rodziców. Nie brakowało sportowej złości i łez po przegranych. A goryczy porażki zaznało również wielu zawodników i zawodniczek z dużo większych ośrodków i renomowanych klubów.

- Poziom turnieju jest coraz wyższy, zwłaszcza jeżeli chodzi o dziewczynki i najmłodszą kategorię U-8. Kluby i szkoły zaczynają coraz poważniej traktować pracę z najmłodszymi dziećmi – podkreśla Anatol Obuch, koordynator turnieju. I przypomina, że w tej imprezie swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał Arkadiusz Milik. Nie trzeba zresztą daleko szukać, bo są również piłkarze z Międzyrzeca Podlaskiego, którzy zaczynali swoja przygodę w Turnieju Tymbarku – Bartłomiej Tkaczuk obecnie z Motoru Lublin czy Bartłomiej Tymoszuk z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. I jest przede wszystkim wielokrotnie powoływana do młodzieżowych reprezentacji Polski Agnieszka Jędrzejewicz, która w tym roku mogła cieszyć się z debiutu w dorosłej reprezentacji.

- Wynikami w takim turnieju nie trzeba się specjalnie przejmować. Dla dzieci powinna to być zabawa, świetna przygoda. Ale przy okazji można też zostać zauważonym przez trenerów, którzy bacznie obserwują takie rozgrywki – stwierdza Michał Tusz, trener kadry województwa U-15, pod którego okiem wymieniona trójka dorastała piłkarsko w Huraganie Międzyrzec.

Agnieszka Jędrzejewicz trzykrotnie grała w turnieju w latach 2008-2010. - Nie mogliśmy wtedy w Międzyrzecu wystawić do rozgrywek zespołu dziewcząt, dlatego zaproponowałem aby Agnieszka dołączyła do składu UKS Trójka Biała Podlaska. I właśnie w tym turnieju została zauważona. Potem zaczęły się powołania do kadry województwa – przypomina Michał Tusz.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (24 kwietnia 2018 21:13:18) gość szybka reakcja na zmianę tekstu. autor: gość
  (24 kwietnia 2018 20:59:10) Już lepiej Dziękuję za zmianę tekstu. PS.(Gosc)Czytam doskonale ze zrozumieniem. autor: eee
  (24 kwietnia 2018 19:24:07) Czytaj ze zrozumieniem: "Turniej odbywa się w Międzyrzecu, ponieważ są tu świetne obiekty i przede wszystkim ludzie, którzy chcą ten turniej robić. Od władz miasta począwszy po pracowników MOSiR i działaczy społecznych. Ci ludzie żyją tym turniejem." autor: Gosc
  (24 kwietnia 2018 18:50:32) Nie ma sprawy. autor: admin
  (24 kwietnia 2018 18:01:44) Szary ja szary ty Bardzo miło jak ktoś tak pięknie sie wypowiada ,, począwszy od szarych pracowników MOSiR" co za taktyczne wyróżnienie.Brawo! autor: eee
  (24 kwietnia 2018 17:03:16) gosc Co za określenie ;szarzy pracownicy MOSiR-u;Ale ich docenił,którzy tak ciężko tam pracowali. autor: gość
  logo male