YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Najważniejsze wodociągi

16 kwietnia 2016 21:04:24 | autor: redakcja

Drelów z lotu ptaka (fot. Urząd Gminy)

Gmina Drelów na tegoroczne inwestycje przeznaczy blisko 2 mln zł. Najwięcej na zadania związane z budową wodociągów.

Budowa wodociągów to dla gminy najważniejsze i zarazem najbardziej kosztowne zadanie w nadchodzących latach. Chodzi o dokończenie magistrali wodociągowej (i przyłącza) w Łózkach, Kwasówce, Witorożu, Strzyżówce, Pereszczówce, Żerocinie i Dołdze. W kolejce czekają także mieszkańcy Leszczanki i Danówki. Inwestycje te są kosztochłonne, ponieważ gospodarstwa rozrzucone są na bardzo rozległym obszarze. Całkowity koszt budowy wodociągów na terenie gminy szacuje się na około 16 milionów zł. Samorząd pokryje jedynie kilkanaście procent kosztów, reszta będzie pochodziła z funduszy unijnych.

Gmina ubiega się o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich budowy nawierzchni asfaltowych na drogach betonowych w Żerocinie, Dołdze, Szachach, Szóstce i Aleksandrówce. Na niezbędne dokumentacje wydano ponad 100 tys. zł. Ważnym zadaniem jest remont drogi Przechodzisko – Drelów. Za inwestycję odpowiada powiat bialski. Gmina Drelów partycypuje w kosztach, przeznaczając na inwestycję 140 tysięcy złotych.

Ponad 225 tysięcy złotych zarezerwowano w budżecie na inwestycje związane z wiejskimi świetlicami. Prace modernizacyjne bedą wykonane w Kwasówce, Przechodzisku, Strzyżówce, Szachach i Witorożu. Przy świetlicy w Łózkach zplanowano położenie kostki, w Danówce wykonanie ogrodzenia, w Worsach i Wólce Łózeckiej będzie kostka i osadnik ścieków, przy świetlicy w Szóstce powstanie plac rekreacyjny. Planowana jest także rozbudowa Domu Rekodzieła Ludowego w Zahajkach i wykonanie dokumentacji budowy Chaty Smolarza w Leszczance.

Ważne pozycje na liście inwestycji to również modernizacja i przebudowa Ośrodka Zdrowia w Szóstce (160 tys. zł) oraz zakup samochodu ratowniczo–gaśniczego dla OSP Żerocin (300 tys. zł). Mieszkańców Dołhy ucieszy fakt zaplanowania środków na wykonanie projektu budowy hali sportowej w Dołdze. Wójt szuka możliwości zdobycia dofinansowania do tej inwestycji.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male