Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.6°C
Kontakt
Region

Naprawdę sprawdzony wybór

15 października 2015 14:05 | autor: Tekst sponsorowany

Rozmowa z posłem Adamem Abramowiczem, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu

- Po raz trzeci ubiega się pan o mandat poselski i po raz drugi pod hasłem „Sprawdzony wybór”...

- Parlament to nie jest miejsce ani dla celebrytów, ani dla ignorantów, szukających pomysłu na swoje życie i obiecujących wyborcom złote góry, byle na nich zagłosowali. Tam stanowi się prawo, od którego zależy później los milionów Polaków.

- Jednak wielu wyborców kieruje się przede wszystkim nadzieją, że wygra kandydat, który pomoże rozwiązywać lokalne problemy.

- I bardzo słusznie. Rzecz w tym, by ten parlamentarzysta patrzył zawsze na sprawy z perspektywy swoich wyborców i przez pryzmat regionalnych uwarunkowań i potrzeb.

- Czyli np. tak, jak rekomenduje pana w ulotce wyborczej prof. Piotr Gliński, przewodniczący Rady Programowej PiS: „Doskonale znając machanizmy rządzące globalną gospodarką, kompetentnie i rzeczowo lobbuje na rzecz rodzimych przedsiębiorstw i tworzenia miejsc pracy”.

- Nieskromnie dodam, że skutecznie walczyłem również w interesie najmniej zarabiających Polaków, przekonując do konieczności podwyższenia kwoty wolnej od opodatkowania do 8 tys. zł. Referowałem ten problem m.in. podczas konwencji programowej PiS w Katowicach, uzyskując aplauz ekspertów, na czele z prof. Glińskim. Nasz postulat znalazł się w programach prezydenta Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwiści.

Dziś w Polsce opodatkowywane jest nawet minimum egzystencji, czyli kwota 500 zł, uznawana za bezwzględnie niezbędną dla zaspokojenia podstawowych potrzeb. Nie mówiąc już o ustawowym minimum socjalnym, czy najniższym wynagrodzeniu. Jest to nic innego jak pobieranie przez państwo haraczy od najuboższych obywateli, podczas gdy dla przykładu w Wielkiej Brytanii kwota wolna od opodatkowania przekracza równowartość 50 tys. zł.

- Lokalne media na bieżąco informowły o pana zaangażowaniu w walce z bezdusznością urzędów. Przypomnę głośną, zakończoną korzystnym dla najemców orzeczeniem NSA sprawę o bonifikatę przy wykupie mieszkań w Białej Podlaskiej; pańskie interwencje w interesie rolników i podmiotów gospodarczych, poszkodowanych wprowadzeniem rosyjskiego embarga; czy pomoc schorowanej kobiecie, która po śmierci niepełnosprawnej 23-leteniej córki została bez środków do życia...

- Są też konkretne efekty naszej wspólnej walki o tanie połączenia kolejowe z Warszawą. Otrzymałem pismo od Marszałka Województwa z informacją, że od 13 grudnia br. będziemy mieli do dyspozycji dodatkowe trzy połączenia relacji Terespol - Warszawa i Warszawa – Terespol, z kilkuminutową przesiadką w Siedlcach.

Niestety, nie zawsze moje interwencje odnosiły skutek. Nie zdołałem np. przekonać włodarzy Międzyrzecza Podlaskiego, by podczas modernizacji dworca uwzględniono potrzeby komunikacyjne tzw. wózkowiczów i podróżujących z dużymi bagażami. Zjazdy do podziemnego przejścia są tam zbyt wąskie, schody długie i strome, a obie windy ciasne i najczęciej zepsute.

- I nie dla wszystkich, o czym przekonały się ostatnio dwie kobiety, które miały być ukarane za przejażdżkę windą mandatem...

- Jeżeli tak było naprawdę, to byłby dowód na kolejny absurd i chętnie wezmę te panie w obronę.

- Wróćmy do tych niezałatwionych spraw...

- Jako przedsiębiorca, a przez dwie kadencje poseł na Sejm, wielokrotnie alarmowałem i dalej zamierzam alarmować: Największym zabójcą miejsc pracy w Polsce jest ryczłtowy ZUS. Jego ciężar odczuwają zwłaszcza osoby z sektora tzw. przedsiębiorczości wymuszonej, której wskaźnik wynosi w Polsce aż 40 proc. i dwukrotnie przewyższa średnią europejską. A także szacowana już na milion rzesza Polaków, utrzymujących się z działalności w szarej strefie właśnie dlatego, że chcąc funkcjonować legalnie, musieliby co miesiąc odprowadzać po 1000 zł na ZUS, i to bez względu na to, czy ich firma przynosi zysk czy generuje stratę. Zniesienie więc ryczłtowego ZUS i uchwalenie systemu składek na ubezpieczenie na zasadzie społecznego solidaryzmu powinno być priorytetem dla przyszłego parlamentu.

Jako poseł będę też nadal zabiegać o wspomaganie regionów nie ze swojej winy słabych ekonomicznie i gospodarczo zapóźnionych. Choćby poprzez lokowanie specjalnych stref ekonomicznych we wschodniej części kraju, zamiast w okolicach Warszawy, Poznania czy Wrocławia, jak to miało miejsce za rządów PO-PSL. Zainteresowanych inwestowaniem na naszych terenach nie barakuje. Przekonałem się o tym podczas pobytu z delegecją Ministerstwa Gospodarki na światowej wystawie Expo 2015 w Mediolanie. Gdzie miałem okazję zaprezentować przedsiębiorcom z północy Włoch atuty Polski wschodniej- od przygranicznego położenia, lotniska i infrastruktury kolejowej i drogopwej, po wykształconą i zdeterminowaną do pracy młodzież. Podziękował mi za to publicznie gospodarz spotkania – prezes Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman.

Wszystkich nie do końca przekonanych zapraszam do odwiedzenia mojej strony internetowej: www.abramowicz24.com.pl oraz na facebooku.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (23 października 2015 23:54)
  Mimo wszystko jest lepszy od wszystkich ministrów z rządu Ewy Kopacz.
  autor: gość

  (19 października 2015 10:54)
  Pan Abramowicz idealnie nadaje się do objęcia teki ministerstwa do spraw zbytecznych.
  autor: gość

  (18 października 2015 14:13)
  Powiedzcie to Oleszyński kobietom uwięzionym w windzie.
  autor: gość

  (18 października 2015 11:46)
  Nie dla abramowicza
  Bajki opowiada. Codziennie podróżuje z Dworca w Międzyrzecu i winda zawsze działa. Abramowicz to zwykły populista i nierób.
  autor: Piotr Oleszyński

  (17 października 2015 19:49)
  Jeżeli jest pan zainteresowany umieszczeniem na naszym portalu tekstu sponsorowanego, to prosimy o kontakt z działem reklamy.
  autor: admin

  (17 października 2015 13:48)
  ciekawy
  Podobnie jak w poprzednim artykule nie wiadomo kto z panem posłem przeprowadził rozmowę, a skoro tekst jest sponsorowany to pewnie nikt. Ile trzeba zapłacić portalowi aby taki tekst znalazł się na jego łamach??
  autor: mieszkaniec

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny