YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Niedziela z perkusją

10 lipca 2020 09:12:50 | autor: Justyna Madan
Niedziela, 5 lipca, w Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych była dniem na rozwijanie muzycznych umiejętnści. Młodzi artyści, być może przyszłe gwiazdy rock&rolla, pilnie uczyli się gry na perkusji podczas specjalnie zorganizowanych warsztatów.

Niedziela z perkusją w Art Ovo (fot. arch. Art Ovo)

Warsztaty perkusyjne poprowadzili instruktorzy Rafał Frąckiewicz, Maciek Firlej i Marcin Łuciuk, którzy mogą się pochwalić nie tylko muzyczną wiedzą i umiejętnościami ale również doświadczeniem scenicznym. Dzieci chłonęły przekazywaną wiedzę jak gąbka. - Młodzi adepci perkusji grali z towarzyszeniem gitar. Tworzyli muzykę na żywo. Instruktorzy pokazali także swoje umiejętności w krótkim jam session - mówi Anna Jakubiuk z Art Ovo.

Warsztaty perkusyjne były zorganizowane dla uczniów Centrum ale również dla ich rodziców, a wszystko po to by się zintegrować, czegoś nauczyć i świetnie bawić. - Celem było wspólne muzykowanie, poznawanie nowych rytmów, granie muzyki na żywo w zespole, integracja uczniów. Chłopcy grali na profesjonalnych zestawach perkusyjnych oraz na tzw. perkusjonaliach, np. shakery, cajon, djembe. Warsztaty dały uczestnikom wiele radości i satysfakcji. Wspólne tworzenie muzyki, granie to wspaniałe doświadczenie, motywujące do pilniejszej nauki gry i osiągania coraz lepszych wyników - opowiada Jakubiuk.

Na zakończenie uczestnicy warsztatów, dzieci oraz rodzice wspólnie muzykowali na instrumentach perkusyjnych. - Było to wspaniałe wydarzenie muzyczne, niezwykłe emocje i inspiracja do dalszych działań - podsumowuje Anna Jakubiuk

 

REKLAMA
reklama


Niedziela z perkusją w Art Ovo


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (13 lipca 2020 10:50:51) Piknie! Tyż bym chcioł groć na pyrkusji. Na razie grom na gornkach, bo kabza pusta. Tak czy siak polecam Art Ovo, bo to fajna ferajna! autor: Janko Muzykant
    logo male