YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Nielegalną plantację ukryli w lesie

26 listopada 2017 15:08:47 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Policjanci z międzyrzeckiego komisariatu ujawnili plantację konopi indyjskich i zatrzymali jej właścicieli. Nielegalne ziele rosło na terenie kompleksu leśnego koło Danówki (gmina Drelów).

fot. KMP Biała Podlaska

 

Pod koniec września tego roku policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim ujawnili plantację konopi indyjskich. Krzewy rosły na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Danówka. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 53 rośliny oraz kamerkę leśną, przez którą właściciele doglądali swoją plantację.

Kryminalni rozpoczęli żmudną pracę operacyjną nad ustaleniem personaliów właścicieli nielegalnego poletka. Okazało się, że są to dwaj 30-letni mieszkańcy Białej Podlaskiej. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z nich, mundurowi ujawnili blisko 3 gramy marihuany.

Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. Byli bardzo zaskoczeni całą sytuacją. Myśleli, że ktoś ukradł im rośliny. Nie podejrzewali, że zostały one zabezpieczone przez policjantów.

W minioną środę „plantatorzy” usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 5 tysięcy złotych. Teraz o dalszym losie 30-latków zadecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (27 listopada 2017 11:55:20) Opinia Groźni przestępcy ujęci, będzie nam się żyło bezpieczniej. autor: Grzegorz
    logo male