YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Nowe świetlice w gminie Międzyrzec

1 kwietnia 2018 08:01:22 | autor: bk
Przez cztery najbliższe lata Gmina Międzyrzec wyda 4,2 mln zł na prowadzenie 10 świetlic środowiskowych. Będą one oferowały zajęcia rozwijające i ciekawie wypełniające czas młodzieży, dzieci oraz seniorów.

fot. UG Międzyrzec Podlaski

Pieniądze na realizację projektu „Wsparcie rodzin w gminie Międzyrzec Podlaski” gmina ma dzięki przyznanemu jej dofinansowaniu. Sam projekt wystartuje w sierpniu. W jego ramach na terenie gminy: przy wszystkich szkołach oraz przy Świetlicach w Przychodach i Pościszach będzie działało 10 świetlic środowiskowych. Te miejsca zyskają odpowiedni sprzęt i pomoce dydaktyczne. Dla przykładu w Przychodach ma być zamontowana podłoga interaktywna, a w Pościszach – lustra do zajęć tanecznych. W Halasach powstanie siłownia zewnętrzna. Rzeczyca zyska sprzęt sportowy – liny, drabinki, równoważnie.

Bez kosztów dla gminy

Projekt nie przyniesie dla gminy żadnych wydatków. Wszystkie koszty wkładu własnego bliskie kwocie 1 mln zł są rozliczanie udostępnieniem bazy lokalowej. - To  są pieniądze bardzo dobrze zainwestowane. Pozwolą nam też ograniczać koszty – mówi Krzysztof Adamowicz, wójt gminy.

Oszczędności wynikają z tego, że część świetlic będzie funkcjonowała w szkołach.  Będą one wspierać świetlice, które dziś funkcjonują. Chętni do uczestnictwa w zajęciach będą uczęszczali na zajęcia specjalistyczne i opiekuńcze. Nabór będzie otwarty, co znaczy że dopisać się będzie można w każdym momencie trwania projektu jeśli pozwoli na to ilość miejsc przewidzianych na zajęcia.

Element polityki włączającej

Inicjując utworzenie świetlic gmina miała na względzie także zadbanie o osoby wykluczone społecznie tzn. osoby starsze, czy dzieci z dysfunkcjami. – Politykę włączającą prowadzimy w gminie już od 5 lat. Dzięki niej w naszych szkołach zatrudniani są nauczyciele wspomagający harmonijny rozwój dzieci, które takiego wsparcia potrzebują – tłumaczy Krzysztof Adamowicz.

Jeszcze przed zaprojektowaniem działań projektowych przeprowadzono diagnozę. Wskazała  ona potrzeby więc inicjatywy powzięte w ramach projektu są na nie odpowiedzią. Skorzysta z nich około 400 osób.
 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male