YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Nowe udogodnienia dla czytelników drelowskiej biblioteki

6 stycznia 2017 20:30:18 | autor: Redakcja / GBP w Drelowie
Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie od stycznia br. jest posiadaczem bogatszej wersji systemu bibliotecznego MATEUSZ, który ułatwia korzystanie z zasobów lokalnej placówki.

Dzięki przychylności Wójta Gminy oraz Radnych dotyczących podania placówki o zwiększenie dotacji podmiotowej na zakup licencji aktualizacyjnej do oprogramowania Sytemu Bibliotecznego MATEUSZ drelowska biblioteka wraz z filiami w Żerocinie i w Szóstce może pochwalić się nową wersją tegoż programu, włącznie z pakietem PROFESIONAL oraz modułem DIGITAL.

Świąteczna oferta autora programu, skierowana do bibliotek w nim pracujących, pozwalała na zakup bogatszej wersji systemu w bardzo korzystnej cenie, gwarantując dodatkowo bezpłatne otrzymanie wybranego przez placówkę modułu. Stawiając na dalszy rozwój gminnej biblioteki i jej filii skorzystano z oferty i dokonano zakupu  pakietu PROFESIONAL wraz z modułem DIGITAL. Wersja PRO (skrót nazwy) pozwala na dokładniejsze katalogowanie i opracowanie książek oraz umożliwia czytelnikom szybsze i skuteczniejsze poszukiwanie w katalogu pożądanych pozycji książkowych, również w momencie gdy nie jest im znanyautor lub tytuł dzieła. Otrzymany moduł DIGITAL pozwoli na opracowanie posiadanych zbiorów regionalnych i umieszczenie ich w katalogu on-line, co znacznie ułatwi dostęp do nich większej liczbie czytelników.

Z programu bibliotecznego Mateusz korzysta również Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim oraz biblioteki z gminy Międzyrzec Podlaski.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male