YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Nowe życie budynku w Strzakłach

4 kwietnia 2019 12:02:11 | autor: Anna Ostapiuk
Rewitalizacja terenu gminy Międzyrzec Podlaski nabiera tempa. Podpisano umowę na dofinansowanie projektu przebudowy budynku dawnej szkoły w Strzakłach i nadania mu nowej funkcji społecznej.

Przedsięwzięcie ma na celu  kompleksową modernizację wraz z rozbudową zdegradowanego budynku byłej Szkoły Podstawowej w Strzakłach w celu nadania mu nowych funkcji społeczno-gospodarczych. Zaplanowano również zagospodarowanie nieurządzonego terenu wokół obiektu. Jest to odpowiedź na zdiagnozowane problemy wyznaczonego w ramach „Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Międzyrzec Podlaski na lata 2017 – 2023” obszaru rewitalizacji oraz całej gminy.

Projekt „Kompleksowa przebudowa i adaptacja budynku po byłej szkole podstawowej w Strzakłach w celu nadania mu nowych funkcji społecznych i gospodarczych wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia i zagospodarowaniem terenu funkcjonalnie związanego z obiektem” na kwotę 6 506 534,49 zł zostanie dofinansowany kwotą 5 304 824,80zł w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (Działanie 13.4 Rewitalizacja obszarów wiejskich).

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (4 kwietnia 2019 23:02:39) Proponuje przenieść tam Urząd Gminy bo w tym dziadostwie w Międzyrzecu nie ma warunków do pracy autor: gość
    logo male