YouTube Facebook fotogalerie
gmina Drelów

Nowy bus na usługach gminy

26 listopada 2020 14:29:55 | autor: Anna Ostapiuk
Gmina Drelów doposażyła swoją flotę transportową w nowy bus do przewozu osób niepełnosprawnych. Z nowego nabytku będą korzystać uczniowie przewożeni do placówki specjalistycznej. Dotychczasowy pojazd po gruntownym remoncie zostanie zadysponowany na potrzeby miejscowego GZUWiGK.

Nowy bus do przewozu osób niepełnosprawnych (fot. UG Drelów)

Około 3 tygodnie temu gmina Drelów zastąpiła dotychczasowy VW Transporter t5 nowym busem do przewozu osób niepełnosprawnych. Flotę zasilił Renault Trafic, wyposażony we wszelkie udogodnienia mające wpływ na komfort przewożonych nim młodych pasażerów. Z gminnego transportu korzysta na bieżąco ok. 10 mieszkańców w wieku od 8 do 24 lat. Są oni przewożeni na codzienne zajęcia do ośrodka specjalistycznego w Międzyrzecu Podlaskim, a w razie potrzeb są to również zorganizowane wyjazdy wycieczkowe. - Pojazd jest duży, pakowny, bez problemu mieszczą sie w nim wózki inwalidzkie. Posiada dodatkowo ogrzewanie postojowe, co jest bardzo ważne przy przewozie dzieci - wyjaśnia kierowca Cezariusz Kowalczyk. Nowy samochód jest przede wszystkim dobrze wyposażony, cichy i wygodny, z czego zadowolone są nie tylko dzieci, ale i sam kierowca - dodaje wójt Piotr Kazimierski. Poprzednik, leciwy VW Transporter z prawie 500 tys. przebiegiem, po gruntownym remoncie będzie służył pracownikom miejscowego Gminnego Zespołu Usług Wodociągowych i Gospodarki Komunalnej - przybliża plany włodarz.

Bus o wartości 127.309,50 zł został zakupiony dzięki znacznemu dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 70%-owe wsparcie PFRON w kwocie 89.192,85 zł pozwoliło ograniczyć wkład własny gminy do 38.192,85 zł .

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male