YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Nowy Opel dla międzyrzeckiej policji

29 grudnia 2017 11:32:18 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał nowego nieoznakowanego Opla Astrę. Jego zakup współfinansowały samorządy Międzyrzeca oraz gmin Drelów i Międzyrzec.

Fot. KMP Biała Podlaska

 

W czwartkowe popołudnie (28 grudnia) w bialskiej komendzie odbyła się uroczystość przekazania czterech nowych radiowozów. Zakup trzech pojazdów był możliwy dzięki współfinansowaniu i wsparciu lokalnych samorządów. W ten sposób po jednym nieoznakowanym Oplu Astra trafi do Komisariatów Policji w Międzyrzecu Podlaskim i Terespolu. Z trzeciego radiowozu tej marki, w tym przypadku oznakowanego, będą korzystać policjanci bialskiej „drogówki”. Wszystkie auta wyposażone są w nowoczesne 200-konne silniki benzynowe.

Ponadto bialska Komenda Miejska Policji otrzymała oznakowanego Volkswagena T-6. Środki na jego zakup pochodziły z budżetu Policji. Ten radiowóz to forma docenienia przykładnej wręcz współpracy policjantów bialskiego garnizonu z samorządowcami i ich niemałego wkładu finansowego w zakup radiowozów. Volkswagen T-6 będzie wykorzystywany na terenie całego powiatu bialskiego przy zabezpieczaniu imprez sportowych i rozrywkowo–artystycznych.

Podczas krótkiego spotkania kierownictwa bialskiej jednostki z przedstawicielami samorządów Komendant Miejski Policji mł. insp. Grzegorz Pietrusik zapoznał zaproszonych gości z prezentacją multimedialną dotyczącą wsparcia finansowego bialskiej komendy przez samorządy. Podziękował samorządowcom za wsparcie i współfinansowanie zakupu radiowozów. Bez tej pomocy zasilenie bazy transportowej bialskiej komendy nowymi pojazdami służbowymi byłoby trudne. Komendant podkreślił, że nowe radiowozy będą służyły podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w powiecie i umożliwią natychmiastową reakcję na wszelkie zgłoszenia pochodzące od obywateli. Mł. Insp. Grzegorz Pietrusik dodał, że wsparcie finansowe samorządowców pozwoliło nie tylko na zakup radiowozów. Dzięki niemu policjanci pozyskali również nowego psa służbowego, alkometr, z którego będą mogli anonimowo korzystać wszyscy obywatele oraz inne wyposażenie potrzebne w codziennej pracy funkcjonariuszy.

Kluczyki do nowych radiowozów przekazali policjantom przedstawiciele władz samorządowych, wśród których był wiceburmistrz Grzegorz Łubik. Pojazdy zostały poświęcone przez kapelanów bialskiego garnizonu.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (8 stycznia 2018 22:52:39) Ciekawe czy tym nowym Oplem dognili pijanego kierowcę (3 promile)bo prawko ma oddane, jak to jest? autor: Obserwator
  (1 stycznia 2018 17:54:06) 45 6gg gdffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff autor: ggggggggg
  (29 grudnia 2017 17:58:59) Hahaha autor: gość
  (29 grudnia 2017 17:48:37) Brawo autor: gość
  (29 grudnia 2017 17:17:34) diabeł wygonili diabła z silnika autor: zbys
  logo male