Odkrywać talenty od małego. Inspirujące spotkanie

Aktualności 1 zdjęcie
Jak odkrywać talenty w naszych dzieciach (fot. Międzyrzec Info)

W pałacu Potockich odbyło się spotkanie poświęcone odkrywaniu talentów u dzieci, zorganizowane przez Fundację Duch, Dusza, Ciało. Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do rodziców, nauczycieli i pedagogów, którzy chcą świadomie wspierać rozwój najmłodszych.

Gościem i prowadzącą spotkanie była Izabela Antosiewicz – certyfikowana przez Instytut Gallupa trenerka mocnych stron oraz trenerka Familylab Association. Na co dzień wspiera dzieci, rodziców i dorosłych w odkrywaniu ich potencjału. Jak podkreśla, pomogła już ponad dwóm tysiącom osób przejść proces poznawania własnych talentów.

– Często wydaje nam się, że talenty to cechy tylko dla wybitnych osób, a ja jestem tutaj, żeby powiedzieć, że każdy je ma – mówiła podczas spotkania. – Opowiadam o tym, jak odkrywać talenty w sobie i w dzieciach oraz na co zwracać uwagę w ich rozwoju, żeby tych talentów nie zakopywać, tylko je rozwijać i puszczać w świat.

Izabela Antosiewicz od 11 lat pracuje jako trenerka mocnych stron. Jest także autorką książki „Talenty odkryj, rozwiń, zbierz owoce”, która trafiła już do ponad 12 tysięcy czytelników w Polsce i za granicą. Jak zaznacza, uczestnicy jej spotkań często znają jej publikację, ale równie chętnie zapraszana jest do szkół, gdzie prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą.
Podczas spotkania trenerka podkreślała, że kluczową rolę w rozwijaniu talentów odgrywają dorośli – rodzice i nauczyciele.

– Rozmawiam zarówno z rodzicami, jak i pracownikami firm, bo talenty odkrywamy na każdym etapie życia – zaznaczała. – Ja mam w sobie naturę siewcy – rzucam ziarno, a kto inny daje wzrost i zbiera plony. Moją rolą jest pokazać drogę.

Jednym z narzędzi, o którym mówiła, jest test Gallupa, pozwalający określić indywidualne talenty. – To prosta metoda, dostępna także w języku polskim. Wykonało go już 36 milionów osób na świecie – podkreśliła.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Duch, Dusza, Ciało, która od lat realizuje inicjatywy wspierające rozwój osobisty i rodzinny w oparciu o wartości chrześcijańskie.

– To kolejne spotkanie organizowane w Międzyrzecu Podlaskim przez naszą fundację – mówił prezes Mariusz Mosak. – Dzisiejszy temat dotyczy odkrywania talentów w dzieciach, ale także w nas samych. Chcemy pokazać, jak pracować nad tym i jak przełożyć tę wiedzę na codzienne życie.

Fundacja kieruje swoje działania do różnych grup – organizuje warsztaty, konferencje i spotkania dla małżeństw, kobiet, mężczyzn oraz rodzin. Wśród inicjatyw są także wydarzenia integracyjne, jak spotkania ojców z dziećmi czy coroczny dzień rodziny w Żabcach.

– Naszym celem jest pokazanie, że w dzisiejszych czasach można żyć w duchu chrześcijańskim i rozwijać się – podkreśla prezes. – Działamy lokalnie, ale wychodzimy też dalej, organizując rekolekcje m.in. w Pratulinie.

Jak dodaje, fundacja porusza również ważne, aktualne tematy społeczne, takie jak bezpieczeństwo w sieci czy uzależnienia. Tym razem uczestnicy spotkania mogli skupić się na potencjale, który – jak podkreślano – drzemie w każdym człowieku od najmłodszych lat.

Galeria zdjęć


Dodaj komentarz:
Dodaj swój komentarz:


Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte

Podobne artykuły: