YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Odkrywali lubelskie tajemnice

16 stycznia 2019 08:23:42 | autor: Anna Ostapiuk
Dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej „Okno na świat”, działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Drelowie, odwiedziły ciekawe miejsca w Lublinie, związane ze sztuką, sportem i historią.

fot. GCK w Drelowie

W wycieczce, która odbyła się 9 stycznia b.r., wzięło udział piętnaścioro dzieci w różnym wieku, na co dzień uczęszczających na różnorodne nieodpłatne zajęcia oferowane przez Świetlicę PCK i GCK w Drelowie. W towarzystwie wychowanków bliźniaczej Świetlicy w Połoskach odwiedziły kilka atrakcyjnych miejsc, takich jak Centrum Spotkania Kultur1, Centrum Historii Sportu2, Stadion Arena Lublin3 oraz Lubelską Trasę Podziemną4.  W Teatrze im. H. Ch. Andersena, obecnie przeniesionym do CSK, wycieczkowicze obejrzeli spektakl „Arabela”.  – Przedstawienie zostało uwspółcześnione, zbliżone do dzisiejszych czasów, dzięki czemu wykorzystano wiele możliwości teatralnych – opowiada Wiesława Zaremba, Dyrektor GCK i kierownik Świetlicy PCK w Drelowie – Bardzo ciekawe i wciągające publiczność Członkowie naszej wycieczki również byli uczestnikami akcji na scenie. Zachęcamy do zobaczenia tego spektaklu - dodaje dyrektor Zaremba.

W przedstawieniu wystąpili Bożena i Jacek Dragunowie, osoby znane i cenione w drelowskim środowisku głównie za sprawą Wielkiej Rekonstrukcji Męczeństwa Unitów Drelowskich oraz reżyserii corocznych spektakli wystawianych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Drelowie.

W ramach wyjazdu dzieci zwiedziły również stadion Arena Lublin, którego historię i ciekawostki przedstawił im przewodnik. – Zostaliśmy potraktowani jak VIP-y – żartuje dyrektor Zaremba. – Zobaczyliśmy miejsca, do których nie zawsze można wejść. Było nam bardzo miło, dużo dowiedzieliśmy się o tym obiekcie. W samym Centrum Historii Sportu również poznaliśmy troszkę sportowej historii, oglądaliśmy koszulki z podpisami sportowców, motocykle żużlowe, rowery i wiele innych cennych pamiątek - relacjonuje dyrektor Zaremba.

Sporą dawkę emocji zagwarantowała uczestnikom wycieczki Lubelska Trasa Podziemna. – Dowiedzieliśmy się, jak wyglądał Lublin przed laty – opowiada dyrektor Zaremba – Makiety przedstawiające historię rozwoju przestrzennego Lublina, panoramy, makieta Wielkiego Pożaru Lublina, wizualizacja dźwiękowo – świetlna… To atrakcyjna propozycja spędzania czasu bez względu na wiek. Nasza wycieczka była bardzo udana – podsumowuje.

Koszt wycieczki pokryto z funduszy drelowskiej Świetlicy PCK, Gminne Centrum Kultury zapewniło opiekę nad uczestnikami wycieczki.



Osoby zainteresowane włączeniem tego typu atrakcji do planowanych wycieczek zachęcamy do odwiedzenia stron:
1 Centrum Spotkania Kultur w Lublinie https://www.spotkaniakultur.com/
2 Centrum Historii Sportu https://www.mosir.lublin.pl/obiekty/arena-lublin/centrum-historii-sportu/o-centrum-historii-sportu
3 Stadion Arena Lublin https://www.mosir.lublin.pl/obiekty/arena-lublin/
4 Lubelska Trasa Podziemna http://teatrnn.pl/podziemia/
 

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male