YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Okradł znajomego

6 lutego 2019 15:21:09 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
27-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego jest podejrzany o włamanie do domu znajomego. Sprawca postanowił „odsprzedać” znajdujące się w nim meble.

 

W poniedziałek (4 stycznia) dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży w miejscowości Porosiuki (gmina Biała Podlaska). Skierowany na miejsce zdarzenia patrol potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze ustalili, że z niezamieszkałego jeszcze domu skradziono część mebli, m.in. kanapy, komody oraz stół z krzesłami. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę około 15 tys. zł.

Gdy policjanci wykonywali czynności, na miejsce zdarzenia przyjechał samochód dostawczy. Kierowca auta oświadczył, że pod tym właśnie adresem miał odebrać meble. Policjanci zauważyli również stojące na ulicy auto osobowe, którego kierowca na widok funkcjonariuszy próbował odjechać.
Mundurowi zatrzymali samochód. Ich podejrzenia okazały się słuszne. W volvo znajdowali się mężczyźni, którzy przyjechali „po zakup” kolejnych mebli. Towarzyszył im 27-letni międzyrzeczanin, który jak wstępnie ustalili policjanci oferował je do sprzedaży. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. W rozmowie z policjantami przyznał, że wykorzystał moment nieuwagi znajomego i ukradł klucz do jego domu. Następnie postanowił sprzedać znajdujące się tam meble. Transakcję przeprowadził pod koniec stycznia. Skradzione mienie udało się odzyskać.

27-letni mieszkaniec Międzyrzeca przyznał się do winy. Za kradzież będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (2 maja 2019 12:34:04) Do idioty z dolu Pomyliles siebie z kim zacpancu autor: Mycek
  (18 lutego 2019 22:38:59) Doigrales sie mordo zacpana mefedronem z pszennej . ; )) ! autor: Gość
  (16 lutego 2019 03:49:42) mmm Nie taki tempy jak ty konfidencie. autor: mmm
  (9 lutego 2019 13:32:00) Re Co za dzban? autor: R
  logo male