YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Okresowy zakaz wstępu do lasu

12 maja 2019 22:08:52 | autor: Małgorzata Kołodziejczyk (Nadleśnictwo Międzyrzec)
Ze względu na prowadzone zabiegi agrolotnicze, związane ze zwalczaniem chrabąszczy oraz zachowaniem 14-dniowego okresu karencji, Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzyrzec z dniem 6 maja wprowadził okresowy zakaz wstępu do lasu.

 Zakaz  obowiązuje od 6 do 21 maja w lasach leśnictw:  Sitno, Żerocin, Bereza. Od 9 do 26 maja zakaz objął leśnictwa Sokule i Dołha, zaś od 10 do 27 maja – leśnictwo Przyłuki i Woroniec.

Tereny objęte zabiegami chemicznymi oznakowane są za pomocą tablic. Planowana powierzchnia zabiegu agrolotniczego to 3 tys. 704 ha  lasu.  Okresowy zakaz wstępu do lasu  wprowadzony jest w celu zapobiegania zagrożeniu życia i zdrowia ludzkiego, wywołanemu wejściem do lasu, w którym pojawią się czynniki niebezpieczne. Do wykonania zabiegu użyty zostanie środek chemiczny – Mospilan 20 SP przy użyciu adiuwantu IKAR 95 EC.

Zabiegi agrolotnicze wykonywane są na terenie lasów w zarządzie Nadleśnictwa Miedzyrzec oraz lasów przyległych, nie stanowiących własności Skarbu Państwa, wchodzących w skład gmin: Międzyrzec, Drelów, Biała Podlaska oraz Miasto Miedzyrzec.

Więcej informacji wraz z mapami wykonywanych zabiegów można znaleźć na stronie www.miedzyrzec.lublin.lasy.gov.pl

Dodatkowe informacje udzielane są też pod numerem telefonu: 83 371 42 06


 

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male