YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

OSP Stołpno na podium

14 października 2018 11:41:04 | autor: Adrianna Janusiewicz
Zawody, które odbyły się w Bolesławcu (woj. Dolnośląskie), przyniosły młodym strażakom wielki sukces. OSP „Stołpno” zdobyło III miejsce w klasyfikacji ogólnej. Zostali określeni mianem czarnego konia tego konkursu.

Finaliści zawodów w Bolesławcu z OSP "Stołpno" (fot. arch. OSP "Stołpno")

Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej XXIV Mistrzostw Sportowo-Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej, czyli tak zwanej Spartakiadzie. Zawody trwały trzy dni, podczas których uczestnicy sprawdzali się w różnych dyscyplinach. Międzyrzecki zespół zdobył I miejsce w pływaniu oraz III miejsce w strzelaniu z broni długiej.

- O zawodach dowiedzieliśmy się równo 2 miesiące wcześniej i od tego samego dnia zaczęliśmy solidne treningi i przygotowania. Codziennie biegaliśmy po 4-5 km, do tego dochodziło pływanie na żwirowni - informuje Sylwester Wilczyński, Zastępca Naczelnika OSP „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim.

Strażacy z OSP „Stołpno” są bardzo zadowoleni ze swoich wyników, ze względu na to, że był to pierwszy udział w tym konkursie w nowym składzie (Robert Kostecki, Kacper Protaś, Jan Huczko, Adrian Boguta i Jakub Ciok). Świetne osiągnięcia zauważyli także inni uczestnicy, nazywając międzyrzecką drużynę „czarnym koniem” tegorocznych zawodów. Na te miano zasłużyli, zdobywając miejsce na podium jako Ochotnicza Straż Pożarna, gdzie ich konkurentami były z reguły stowarzyszenia wojskowe.

Jak sami zdradzają, mają bojowe nastawienie i są gotowi do dalszego działania. W planach mają uczestnictwo w zawodach „Proobronni”.

Finaliści zawodów w Bolesławcu z OSP "Stołpno" (fot. arch. OSP "Stołpno")

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (15 października 2018 18:28:45) A ten szósty zawodnik to jak się nazywa? autor: gość
    (14 października 2018 16:24:33) GRATULACJE. SUPER. PODZIWIAM. autor: gość
    logo male