YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Otrzęsiny w "Dwójce"

12 października 2013 02:33:52 | autor: redakcja/mat. inf. SP2
Uczniowie klas I Gimnazjum nr 2 zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej – oficjalnie podczas ślubowania (3 października) oraz mniej oficjalnie podczas otrzęsin (2 października) przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki.

Na uroczystość ślubowania przybyła Joanna Krukowska - dyrektor Miejskiego Zespołu Gospodarczo–Administracyjnego, która w imieniu burmistrza Artura Grzyba pogratulowała pierwszoklasistom oraz wręczyła im słodkie upominki. Do uczniów zwrócili się również: Beata Tarasiuk - przewodnicząca Rady Rodziców, Grzegorz Kowalczyk – dyrektor ZPO nr 2 oraz Samorząd Uczniowski. Uroczystość uświetnił występ gimnazjalistek, przygotowany pod opieką Cezarego Wocha.

Dobrze bawiono się podczas otrzęsin. Samorząd Uczniowski na czele z przewodniczącą Adrianną Janusiewicz i kierownikiem sekcji sportowo–rekreacyjnej Radosławem Andrzejczukiem miał za zadanie zorganizować imprezę w takiej formie, aby bawiła wszystkich i nie obrażała nikogo. Konkursy były więc zabawne i atrakcyjne, ale nie poniżające, a hasłem przewodnim był „Dziki Zachód”. Pierwszoklasiści rywalizowali w kalamburach „Kowboje i Indianie” oraz konkurencji sprawnościowej „Kowbojska rodzina”. Łowili kolby kukurydzy i wyłuskiwali z niej ziarna. Ponadto dziewczyny musiały schwytać chłopaka na lasso, a chłopcy odtańczyć kankana w spódnicach. Rywalizacja między klasami o zdobycie pierwszego miejsca była zacięta. Ostatecznie skończyło się na remisie.

Nad przebiegiem obu części uroczystości czuwały wychowawczynie klas pierwszych oraz opiekunki SU: Agnieszka Puszkarska, Natalia Kiryluk i Sylwia Idzikowska.


Przyjęci do społeczności uczniowskiej - ślubowanie i otrzęsiny w Dwójce


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male