YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki

19 listopada 2018 08:49:56 | autor: Redakcja / Bartłomiej Pawłowicz
17 listopada została otwarta baza rodzin włączonych do programu SZLACHETNA PACZKA. Chcemy poinformować, iż można już zostać darczyńcą. Zapraszamy do tego, by pomagać mądrze. Potrzebującą rodzinę będzie można wybrać na stronie www.szlachetnapaczka.pl

Poznaj niesamowite historie

Od soboty, 17. listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę w potrzebie i przygotować dla niej mądrą pomoc.

Zostając darczyńcą i przekazując paczkę rodzinie pokazujemy jej, że nie jest sama ze swymi problemami. Celem Paczki jest to, by potrzebujący “stanęli na nogi”, zaczęli sobie sami radzić w życiu, by odzyskali podmiotowość i sprawczość. Paczka łączy ludzi. Pomoc przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt. Wspieramy rodzinę w odkryciu własnego potencjału i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji. Darczyńca pomaga konkretnym osobom, sam kupując dla nich potrzebne rzeczy. Ma możliwość poznania historii osób, których zdecydował się wspierać. Pomoc dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danej rodziny.

W tegorocznej edycji programu w Międzyrzecu Podlaskim działa 15 wolontariuszy, którzy docierają do prawdziwej biedy.

Jak zrobić Paczkę:

1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Wybierz rejon Międzyrzec Podlaski.
2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc.
3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników. Razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany.
4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem - opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odezwie się do Ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły.
5. W czasie Finału (8 i 9 grudnia) dostarcz paczki do magazynu. Przekaż je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.
6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci Jej podziękowanie.

Wydobywamy z ludzi to, co najpiękniejsze

SZLACHETNA PACZKA to jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Dla osób zaangażowanych w Paczkę – w różnych rolach – stanowi ona impuls do zmiany.

SZLACHETNA PACZKA jest jednym z największych osiągnieć społeczeństwa obywatelskiego w Polsce po 1989 roku. Istnieje od 2001 roku. Przez 18 lat w jej działania włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

SZLACHETNA PACZKA to już nie tylko przygotowywanie prezentów dla rodzin w potrzebie. Rozwijamy takie specjalistyczne projekty jak: PACZKA Seniorów, PACZKA Lekarzy czy PACZKA Prawników.

Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i zostań Darczyńcą wybranej rodziny, bądź osoby

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male