YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Otwarto pierwsze gminne przedszkole

16 października 2018 08:38:35 | autor: Reakcja
Uroczystość poświęcenia pierwszego gminnego Przedszkola w Rzeczycy odbyła się 15 października 2018 roku.

Dyrektor Aneta Pawłowska przywitała wszystkich przybyłych gości oraz podziękowała wszystkim, którym Przedszkole w Rzeczycy zawdzięcza swoje istnienie. Szczególne podziękowanie skierowała Krzysztofa Adamowicza Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski, Moniki Sierpień Kierownik Referatu Oświaty, do Ilony Bartoszuk Kierownik projektu, podziękowała również Ks. Dziekanowi Józefowi Brzozowskiemu, społeczności lokalnej w szczególności rodzicom a także swoim współpracownikom za pomoc, wsparcie i ciężką pracę.

Dzień był wyjątkowy i długo oczekiwany zarówno przez społeczność przedszkola jak i przez środowisko lokalne. Poświęcenie przedszkola to również symboliczny moment zakończenia etapu tworzenia placówki, o której od wielu lat marzyli mieszkańcy miejscowości Rzeczyca, Bereza oraz okolic.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski, który wspomniał o genezie powstawania placówki, podziękował Dyrektor przedszkola za zaangażowanie, Rodzicom i pracownikom za pracę i trud włożony w przygotowanie tak magicznego miejsca.

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kostka pogratulował władzom Gminy Międzyrzec Podlaski, Rodzicom, Dyrektor, dzieciom i Rodzicom pięknego i pierwszego gminnego przedszkola.

Po przemówieniach  Ks. kan. Józef Brzozowski, dziekan i proboszcz parafii p.w. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim pomodlił się, a następnie poświęcił przedszkole.
Punktem kończącym ale również najbardziej wyczekiwanym były występy dzieci. Każdy z czterech oddziałów przygotował krótki pokaz, a na koniec dzieci pięcio i sześcioletnie zaprezentowały się w dwóch układach tanecznych przygotowanych przez Iwonę Basarę-Teofilską.

Po występach Aneta Pawłowska zaprosiła wszystkich zebranych na poczęstunek przygotowany przez wszystkich pracowników przedszkola oraz Rodziców. Na dzieci czekały w salach upominki podarowane przez gości: pluszaki, gry dydaktyczne, kolorowanki, słodycze, balony.

Na uroczystość poświęcenia przedszkola w Rzeczycy przybyli również:  Rada Rodziców na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców Przedszkola w Rzeczycy Izabela Krupska, Radni Gminy: Adam Jowik,, Andrzej Frąckiewicz, Sławomir Zaniewicz, Andrzej Sawczuk, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Janusz Oksiejuk, Prezes Klubu Seniora w Rzeczycy Teresa Kuraszyk, Prezes Klubu Sportowego Krzna Rzeczyca Łukasz Łosicki, Sołtys wsi Rzeczyca Stanisław Kurenda, Rodzice.

W przedszkolu poza zajęciami w ramach których realizowana jest podstawa programowa placówka oferuje dodatakową ofertę: zajęcia relaksacyjne z elementami jogi, lekcje języka angielskiego, zajęcia taneczne, zajęcia animacyjno-sportowe we współpracy z Klubem Sportowym Krzna Rzeczyca, dogoterapii,  spotkania integracyjne, wycieczki, spotkania z ciekawymi osobami, wsparcie psychologiczno pedagogiczne w tym zajęcia z logopedą, psychologiem, pedagogiem, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, terapię ręki, logo rytmikę.

Źródło:  Radio Biper
 

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male