YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pasowanie na przedszkolaka w PS nr 3

28 listopada 2014 19:11:36 | autor: Redakcja/PS nr 3
W historię Przedszkola Nr3 w Międzyrzecu Podlaskim wpisała się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. W roku szkolnym 2014/2015 w listopadzie w tym święcie uczestniczyły dwie grupy „Maluszków”.

Były to szczególne dni dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Z żaczków stały się prawdziwymi przedszkolakami. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Dzielnie zmagały się również z zadaniami przygotowanymi dla nich przez panie. Po wykonaniu wszystkich konkurencji odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”, Maluszki złożyły przyrzeczenie wobec swoich rodziców, a rodzice również ślubowali wobec swoich dzieci, że będą je kochać, wspierać i wskazywać właściwą drogę w życiu.

W dalszej części uroczystości Pani dyrektor specjalną kredką dotykała każde dziecko siedzące na „tronie” mówiąc „Pasuję cię na przedszkolaka”. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy, odznaki i książeczki. Uroczystość uświetniły występy starszych kolegów z grupy VI.

Po części oficjalnej przedszkolaki zostały zaproszone przez rodziców na słodki poczęstunek. Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i ich rodziców.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male