PGNiG dokłada do wymiany pieca!
Osoby, które do końca roku wymienią stary piec na ekologiczne urządzenia zasilane gazem ziemnym lub energią elektryczną, mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 4 tysięcy złotych.
PGNiG Obrót Detaliczny uruchomiło program dofinansowań do wymiany źródeł ciepła, wykorzystujących paliwa stałe, na ekologiczne urządzenia zasilane gazem ziemnym lub energią elektryczną. Aby otrzymać wsparcie finansowe, w wysokości nawet do 4 tysięcy złotych, wystarczy do końca 2022 roku wymienić stare urządzenie grzewcze na nowy kocioł gazowy lub pompę ciepła. Łączna pula dofinansowań w programie wynosi 10 milionów złotych.
– Wymiana przestarzałych źródeł ciepła, wykorzystujących paliwa stałe, na nowoczesne i ekologiczne urządzenia to droga do szybkiej poprawy jakości powietrza w Polsce. Aby zachęcić klientów uruchomiliśmy program dofinansowań, który pozwoli poprawić efekt ekonomiczny inwestycji w przyjazne dla środowiska rozwiązania – mówi Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.
Klienci PGNiG Obrót Detaliczny, zainteresowani dofinansowaniem, muszą odwiedzić jedno ze stacjonarnych Biur Obsługi Klienta i zgłosić chęć udziału w programie, a następnie dokonać wymiany urządzeń służących do celów grzewczych lub przygotowywania ciepłej wody użytkowej do 31 grudnia 2022 r. Wysokość dofinansowania zależy od rodzaju montowanego urządzenia i wieku budynku.
Program dofinansowań PGNiG Obrót Detaliczny skierowany jest do klientów indywidualnych mieszkających w budynkach jednorodzinnych, którzy dokonują zakupu paliw lub energii na własny użytek. Potrwa od 1 kwietnia 2022 r. do 31 grudnia 2022 roku lub do momentu wyczerpania puli dofinansowań.
Szczegółowe informacje dotyczące programu dofinansowań
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Hahahaha dokładnie
autor: gość
Aha ruski walnie atom to nie będzie ani gazu ani prądu to sobie będziesz palić gaz ale z zapalniczki :D
autor: gość
Akurat. Zadzieram kiece i lecę...
autor: gość
Hahaha właśnie dastałem fakturkę za gaz , ogrzewanie w domku jednorodzinnym 4370 zł od października u.r. Cieplutko ,czyściutko i wody gorącej do oporu . Węglem za taką kasę to szron na uszach by był i cała piwnica pyłu. Na drugi rok, to szybciej węgla zabraknie jak gazu.
autor: gość
Ha ha ha Już mówili wymień na ekogroszek Mas teraz cena i za chwilę brak sprzedaży. Gaz jaka cena i ruski do tego. Prąd ceny z kosmosu. To te 4 tysi to se moga wsadzić ...
autor: JBC_pis
Najczęściej czytane
3
Tragiczny finał podróży. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10:00 na drodze między Zahajkami a Żerocinem. Samochód osobowy zjechał z jezdni, uderzył w drzewo, a następnie stanął w ogniu. Kierowcy nie udało się uratować.
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
2
Czy da się pogodzić wielkopowierzchniową produkcję zwierzęcą z interesem społecznym?
Gmina Międzyrzec Podlaski jest gminą typowo rolniczą, choć w ostatnich latach obserwuje się diametralną zmianą charakteru gospodarstw rolnych, w szczególności ukierunkowanych na hodowlę zwierząt. W wielu miejscowościach zanikły drobne przydomowe hodowle, a ich miejsce zajmują wielkokubaturowe budynki inwentarskie mieszczące liczne stada, głównie drobiu. Dla jednych sposób na biznes lub dostosowanie się do wymogów nowoczesnego rolnictwa, dla innych - uciążliwość i obawa o środowisko naturalne. W latach 2010-2026 na terenie gminy Międzyrzec Podlaski powstało 85 ferm drobiu. Jaki jest ich odbiór społeczny i czy podobne inwestycje postrzegane są tylko negatywnie?
Podobne artykuły:
0
Konkurs ekologiczny „EKOWIERSZOWANIE”
Caritas Diecezji Siedleckiej w ramach corocznego święta Caritas „Czas dla stworzenia 2025” ogłasza konkurs ekologiczny „EKOWIERSZOWANIE”. Aby wziąć w nim udział w wystarczy przesłać do 25 września 2025 r. wiersz lub rymowankę zgodną z tematem konkursu. Konkurs adresowany jest do mieszkańców diecezji siedleckiej – dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.
0
Tuliłów zwycięzcą powiatowego konkursu "Czysta Ziemia"
W XVI edycji powiatowego konkursu „Czysta Ziemia” wzięło udział 25 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu bialskiego. Uczniowie przez kilka miesięcy prowadzili zbiórki przetwarzalnych odpadów, organizowali akcje sprzątania otoczenia oraz podejmowali różnorodne inicjatywy , również angazując w to liczne podmioty zewnętrzne, a wszystko to, by zwiększać świadomość ekologiczną i dbać o środowisko. Konkurs zwyciężyła Publiczna Szkoła Podstawowa w Tuliłowie, która odebrała nagrody wraz z pozostałymi uczestnikami podczas uroczystej gali w Starostwie Powiatowym.
0
Premia za czyste powietrze
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił wyniki rankingu gmin w programie „Czyste Powietrze”. Międzyrzec Podlaski znalazł się w gronie samorządów, które zyskają dodatkowe fundusze na promocję wymiany „kopciuchów” i termomodernizacji domów. Miasto ma najwyższy wskaźnik zaangażowania w projekt w województwie lubelskim.