YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Pięćdziesiątka Krzny Rzeczyca

2 lipca 2018 19:48:38 | autor: redakcja
W niedzielę 24 czerwca świętowano jubileusz 50-lecia Krzny Rzeczyca. Obchodom towarzyszył festyn „Czym Chata Bogata Tym Rada”, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury.

50-lat GLKS "Krzna" Rzeczyca (fot. Magdalena Jóźwik)

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji wszystkich piłkarzy i działaczy klubu w kościele św. Mikołaja. Kolejnym elementem jubileuszowych obchodów był II Otwarty Turniej Piłki Nożnej o puchar wójta Krzysztofa Adamowicza. W rozgrywkach, które rozpoczęły się w strugach deszczu wzięło udział 8 drużyn z powiatów bialskiego i radzyńskiego. Najlepszym strzelcem został Michał Kurenda z drużyny Rogo, a najlepszym bramkarzem Norbert Karaś z Perła Team. Puchar wójta dla zwycięzców odebrał zespół Perła Team z Kąkolewnicy. Drugie miejsce zajął Reflex Przegaliny, a trzecie Rogo z Rogoźnicy. Te ekipy nagrodzono pucharami starosty Mariusza Filipiuka i przewodniczącego sejmiku wojewódzkiego Przemysława Litwiniuka.

Na jubileuszowej gali historię GLKS Krzna Rzeczyca przedstawił prezes klubu Łukasz Łosicki. Przedstawiciele Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na czele z prezesem Witoldem Wójtowiczem wręczyli odznaki i medale dla działaczy i piłkarzy z Rzeczycy. Srebrną Honorową Odznakę LZPN otrzymali: Adam Jowik, Andrzej Brodawka, Andrzej Cap, Andrzej Siedlanowski, Artur Okliński, Daniel Okliński, Jerzy Bogucki, Krzysztof Woliński, Leszek Okliński, Mariusz Okliński, Mariusz Wachulik, Mirosław Pietruszka, Mirosław Tchórzewski, Paweł Orłowski, Ryszard Siedlanowski, Sławomir Barczuk, Stanisław Kurenda oraz Wincenty Woliński. Srebrną Honorową Odznakę PZPN pośmiertnie odznaczono Leszka Starzyńskiego. Brązowy Medal PZPN przyznano dla Jana Sobczuka, wyróżnienie PZPN dla Jana Lecyka. Trenerzy, sponsorzy, przyjaciele oraz piłkarze klubu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Jubileuszowe uroczystości połączono z przygotowaną przez Gminny Ośrodek Kultury imprezą „Czym Chata Bogata Tym Rada”. Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe i grupy taneczne: „Hreczka” i „Leśne Echo” z Zaścianek, „Sami Swoi” z Tłuśćca, Grupa Taneczna z SP Rzeczyca, Gminna Grupa Taneczna GOK, „Ale Baby” z Berezy, „Echo” z Przychód, „Jutrzenka” z Rogoźnicy i kapela „Retro”.

Dla dorosłych i dzieci wiele festynowych atrakcji przygotowały GOK i Gminna Biblioteka Publiczna. Częstowano pysznym bigosem, pierogami, kiełbasami, swojskim smalczykiem z ogórkiem, tradycyjnym chlebem, sałatkami i ciastami.

W konkursie kulinarnym na „Najpiękniejsze Stoisko Promujące Wieś” zwyciężyła Krzewica. Drugie miejsce zdobyło Stowarzyszenie Przyjazne Misie, a trzecie - Klub Seniora z Rzeczycy. Nagrody za udział w tym konkursie otrzymali również: Zdrowo Aktywni z Koszelik, „Echo” z Przychód, „Sami Swoi” z Tłuśćca, Wysokie, Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe Gminy Międzyrzec, „Leśne Echo” z Zaścianek i Stowarzyszenie Rozwoju wsi Pościsze i Tuliłów.

W konkursie na „najpiękniejszą kompozycję kwiatowo-ziołową” najwyżej oceniono Stowarzyszenie Społeczno- Oświatowe Gminy Międzyrzec. Drugie miejsce zajął zespół „Sami Swoi”, a trzecie „Ale Baby”. Za udział w konkursie nagrodzono: Stowarzyszenie Zdrowo Aktywni z Koszelik, „Echo” z Przychód, Sołectwo wsi Wysokie, „Leśne Echo” z Zaścianek, Stowarzyszenie Rozwoju wsi Pościsze i Tuliłów, „Jutrzenkę” z kapelą z Rogoźnicy i Stowarzyszenie Przyjazne Misie.

Gwiazdą wieczoru był Witek Muzyk Ulicy. Artysta specjalnie na ten koncert przygotował piosenkę „Dziewczyno z Rzeczycy”.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male