YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pierwszy dzień adaptacyjny

16 sierpnia 2016 18:52:24 | autor: Redakcja
Okres adaptacyjny, to bardzo ważny czas zarówno dla dziecka, jego rodziców, jak i dla nauczyciela oraz grupy przedszkolnej.

Dzień adaptacyjny w Akademii Uśmiechu (fot. Akademia Uśmiechu)

Dziecko, które przychodzi po raz pierwszy do przedszkola, znajduje się w zupełnie nowym dla siebie otoczeniu, w towarzystwie nowych osób. Adaptacja jest więc pierwszym, ale niezbędnym krokiem w rozpoczęciu edukacji przedszkolnej.

W Akademii Uśmiechu Przedszkolu Niepublicznym pierwsze spotkanie odbyło się z rodzicami dzieci zapisanych do przedszkola i kadrą placówki. Po krótkim zapoznaniu z nauczycielami oraz najważniejszą dokumentacją przedszkolną,  pani psycholog udzieliła kilu wskazówek dotyczących  adaptacji dziecka do przedszkola.

Drugie spotkanie odbyło się już z naszymi przyszłymi wychowankami – dzieci poznały swoje Panie, kolegów oraz całe otoczenie przedszkolne. Pobyt umilił dzieciom Pan Jacek, który przy śpiewie i akompaniamencie muzycznym zachęcał do wspólnej zabawy nie tylko dzieci ale także ich rodziców.

Od września w przedszkolu rozpoczynają edukację dzieci w 3 grupach jednorodnych wiekowo, a przed nami ostatnie dni wakacji. Życzymy, aby były one słoneczne i bezpieczne.


Dzień adaptacyjny w Akademi Uśmiechu


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male