Pierwszy jubileusz uświetniony festiwalem
Przedszkole w Rzeczycy świętuje w tym roku pierwszy jubileusz nadania placówce imienia Doroty Gellner. Z tej okazji zorganizowano festiwal twórczości patronki, w którym zaprezentowały się przedszkolaki z terenu gminy Międzyrzec Podlaski.
Festiwal Twórczości Doroty Gellner odbył się 30 czerwca w Rzeczycy, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski. Oprócz gospodarzy w wydarzeniu wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych w Krzewicy, Rogoźnicy, Tłuśćcu, Misiach i Rudnikach. Spotkanie miało na celu uhonorowanie poetki i autorki książek dla dzieci Doroty Gellner, promowanie jej twórczości oraz wprowadzenie dzieci w świat poezji poprzez muzykę i taniec.
Mali artyści otrzymali za swoje występy książki autorstwa Doroty Gellner, a także słodkości ufundowane przez sponsorów. Do szkół trafiły zestawy śpiewników, a dodatkowe upominki otrzymali zwycięzcy konkursu plastycznego.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Najczęściej czytane
0
21
Krzyż drogowskazem pamięci
Na rozdrożu dróg w Dołhołęce stały trzy krzyże, które upamiętniały ważne dla minionych pokoleń wydarzenia. Krzyże spróchniały, powalił je na ziemię czas, jednak miejsce to pozostanie na długo w pamięci przyszłych pokoleń dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczników, którzy zadbali o nowe symbole wiary i miejscowej tradycji.
Ostatnio komentowane
8
Dawna kotłownia zmieni się w magazyn obrony cywilnej
Miasto Międzyrzec Podlaski otrzymało ponad 700 tys. zł dofinansowania w ramach kolejnego etapu wdrażania ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę budynku, który będzie pełnił funkcję magazynu obrony cywilnej. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.
2
Leśna msza w 82. rocznicę walk oddziału "Zenona"
W tym roku mija 82. rocznica bitwy oddziału partyzanckiego "Zenona" z wojskami niemieckimi w kompleksie leśnym Smolne Piece w Leszczance. Jak każdego roku przy zbiorowej mogile żołnierzy AK zostanie odprawiona msza święta w intencji poległych, a zgromadzeni oddadzą im hołd, składając kwiaty i zapalając znicze.
Podobne artykuły:
0
Przedszkole w Rzeczycy dziesiątą placówką, której patronuje poetka Dorota Gellner
Przedszkolaki z Rzeczycy wzięły udział w wyjątkowej, bardzo ważnej dla nich uroczystości. Placówkę po raz kolejny odwiedziła poetka i autorka książek dla dzieci Dorota Gellner, która w tym dniu została jej patronką. Uroczystość nadania imienia przedszkolu odbyła się 1 lipca i była okazją do wspólnego świętowania.
0
30