Plejada gwiazd w Parku Potockich
14 czerwca podczas festynu z okazji Dni Międzyrzeca na scenie wystąpią muzycy nieistniejącego już zespołu Republika. Zaśpiewają z nimi Ania Dąbrowska, Tomek Makowiecki, Tymon Tymański, Jacek Bończyk i Natalia Pikuła.
O godz. 15 rozpocznie się Festyn Rodzinny. Będzie wesołe miasteczko dla dzieci z całą masą atrakcji. MOK oraz MOSiR przygotują konkurencje sportowe, zabawy rekreacyjne i konkursy z nagrodami. Imprezę poprowadzą profesjonalni „Animatorzy Dobrej Zabawy”.
O godz. 18 rozpocznie się blok koncertowy, który poprowadzi Hubert Urbański - dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Na początek na scenie wystąpi Sekcja Muzyczna MOK, którą dowodzi Krzysztof Domański. Następnie na scenie wystąpi pop-rockowy zespół BISQUIT. Po nim usłyszymy Korteza, o którym można już śmiało pisać, że jest tegorocznym odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Jego pierwszy singiel "Zostań" podbija obecnie listy przebojów.
Wydarzeniem wieczoru będzie koncert zespołu Nowe Sytuacje, który tworzą muzycy z oryginalnego składu zespołu Republika - Zbyszek Krzywański, Leszek Biolik i Sławek Ciesielski. Na scenie razem z nimi zobaczymy i usłyszymy piątkę wokalistów, którzy zaśpiewają najwieksze przeboje autorstwa Grzegorza Ciechowskiego.
Lista tych nazwisk naprawdę robi wrażenie, pomimo braku wcześniej zapowiadanego Piotra Roguckiego, który rozpoczął pracę na planie filmowym i musiał odwołać plany koncertowe. Piosenki Republiki będzie za to w Międzyrzecu śpiewała Ania Dąbrowska, której przedstawiać szerzej nie trzeba, bo jest jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek. Na scenie pojawi się także Tomek Makowiecki, który na koncie ma już cztery płyty. Doskonałe recenzje miała zwłaszcza ostania z nich – "Moizm", wydana w 2013 roku. Makowieckiego i Dąbrowską łączy to, że oboje zaczynali muzyczne kariery w telewizyjnym talent show – "Idol". Pododnie jest z Natalią Pikułą, która furrorę zrobiła w programie "Must Be the Music". Natalia śpiewa m.in. z zespołem Drekoty, który nagrał świetnie przyjętą płytę „Persentyna” i występował na największych polskich festiwalach (Opener, Off Festival, Męskie Granie).
Republikę w Międzyrzecu zaśpiewa także Tymon Tymański. Jego artystyczna biografia jest tak bogata, że trzeba by było na nią poświęcić osobny artykuł. Wymienić wypada, że to założyciel i lider takich zespołów jak Miłość, Kury, Tymon & The Transistors. Tymon nagrywał muzykę i występował w takich filmach jak "Wesele" i "Polskie gówno". Do tej ostatniej produkcji napisał także scenariusz.
Ostatni z wokalistów, który wystąpi razem z zespołem Nowe Sytuacje, to Jacek Bończyk – aktor, piosenkarz i scenarzysta. Na koncie ma wiele płyt, m.in. z własnymi interpretacjami piosenek takich postaci jak Stanisław Staszewski (ojciec Kazika, lidera Kultu) i Nick Cave. Zdobywał Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej i Grand Prix XXI Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
Za stronę artystyczną tegorocznych Dni Międzyrzeca odpowiada Krzysztof Domański. Właśnie dzięki jego staraniom w Międzyrzecu usłyszymy wymienione zespoły i wokalistów.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Górka Arturka
Niech w końcu zacznie zarabiać! Pomysłów jest sporo a Wipasz, Lider i pozostałe firmy mogą się dołożyć i czerpać profity z reklamy
autor: Ja
Do tych co to wytykają L. Posadę i wieszcza o takiej dla Kota. A co to wipasz spółka Skarbu Państwa ze sie tak o ich płace martwicie? Guzik nam do tego, kogo zatrudnia wipasz, lider, itd. Ważne by była praca i kasa.tak na marginesie myślicie ze gdzie indziej jest inaczej? Kto pracuje w UM? UG? UP? Itd. Każdy wpycha swego. Zakład To jest wartość dodana. W przeciwieństwie do górki, która kosztowała miasto kilka baniek a i teraz nie zarabia na siebie.- motyw niczym z filmu MIŚ. co jest lepsze? Niech miasto zainwestuje kilka baniek w ... Park linowy? Lodowisko z trybunami? ... A pózniej dokłada. Czy lepiej niech pójdzie na ustępstwa, zaoszczędzi na zasiłkach dla leniwych...
autor: Skuter
Tak niedoinformowany gosciu. Nie jest tajemnicą a wiedzą ogólnie dostępną prawo RP, gdzie w rozporządzeniach dot. tworzenia specjalnych stref ekonomicznych można przeczytać jakie zwolnienia przysluguja przedsiebiorcy. Nie ma zwolnien od podatku, ktore powodowalyby calkowite od niego zwolnienie. Odnośnie przyszlej pracy burmistrza domniemam, ze jestes nieudacznym wróżbitą. Tak Grzyb nie poparł by Lesiuka, bo nie tworzył i nie miał zamiaru tworzyć miejsc pracy!
autor: gość
Tak niedoinformowany gosciu. Nie jest tajemnicą a wiedzą ogólnie dostępną prawo RP, gdzie w rozporządzeniach dot. tworzenia specjalnych stref ekonomicznych można przeczytać jakie zwolnienia przysluguja przedsiebiorcy. Nie ma zwolnien od podatku, ktore powodowalyby calkowite od niego zwolnienie. Odnośnie przyszlej pracy burmistrza domniemam, ze jestes nieudacznym wróżbitą. Tak Grzyb nie poparł by Lesiuka, bo nie tworzył i nie miał zamiaru tworzyć miejsc pracy!
autor: gość
Ubojnia będzie, bo inwestor nie jest z Międzyrzeca. Gdyby był stąd, to już wszystkie instytucje orzekłyby, że nie można takiego zakładu budować w takiej odległości od domów. Swoich przedsiębiorców należy tylko tolerować, aby płacili podatki i nie można pozwolić im się rozwijać. Nie jest tajemnicą, że Wipasz z ubojni zapłaci przez około 5 lat podatek ( różnego rodzaju podatki ) w wysokości 0 PLN ( słownie: zero złotych ). A po za tym nie oszukujmy się, powstaje zakład, w którym znajdzie pracę obecny burmistrz i jego rodzina. A co z Lesiukiem i familią było inaczej ? Był układ, aby pozbyć się Grzyba i naiwny międzyrzecki lud to "kupił". Grzyb nie poparłby Lesiuka.
autor: gość
ubojnia
Jeszcze ubojni nie ma a już komuś śmierdzi. Z takim podejściem, to faktycznie za parę lat Międzyrzec stanie się wioską. Dziwne społeczeństwo, które lamentuje - łoj, ni ma pracy, ni ma pracy, łoj bieda panie taka, że psy dupami szczekają a jak otwiera się perspektywa budowy nowoczesnego, europejskiego zakładu, który da pracę sześciuset dorosłym osobom z Międzyrzeca to wtedy - łoj nie bo panie śmierdzieć bedzie! Czuję się trochę jak w "Konopielce" , tak, tak Taplarscy! "A po co nam ta elektyfikacja? - A pralkę sobie włączycie a ona wam gacie wypierze! A na co mnie to, co to moja Handzia renków ni ma, a może ją do tej elektryki podłączę"!!! Tak, tak Taplarscy, ten pociąg już jedzie, uważajcie żeby nie zostać na peronie bo wtedy to faktycznie pozostanie tylko biadolenie!!!!
autor: gość
parę słów do wiecznie niezadowolonych
Wiecie co, tak sobie myślę, że politycy (szczególnie Ci z prawej strony) robią wielką krzywdę młodym ludziom, ponieważ naobiecywali, że w Polsce wszystko powinno być za darmo! Leczenie za darmo, igrzyska za darmo, bilety do kina za darmo, piwo za darmo, edukacja za darmo... etc. Pokażcie mi taki kraj, gdzie wszystko jest za darmo??? Będę wdzięczny gdy ktoś z Was wskaże mi drogę do takiej krainy szczęśliwości!!! Najdziwniejsze jest to, że krytykują wszysto jak leci, szczególnie Ci, którzy nie chodzą na wybory bo mają to gdzieś, nic jeszcze w życiu nie dokonali, nie spracowali swoich rączek, rozbijają się "furami", które tatuś kupił im na osiemnastkę, ale do ktytykowania innych są pierwsi! Ps. Jeszcze raz proszę o podanie tego kraju, w którym wszystko jest za darmo! Będę bardzo wdzięczny! Ps 2. Natomiast co do gustów muzycznych. Po co przychodzić na koncert, a potem go krytykować. Przecież informacje o zespołach były na plakatach. Nie pasują mi wykonawcy - nie idę. Jak gra disco polo to ja nie idę, ale też nie krytykuję ludzi, którzy lubią ten rodzaj muzyki. Jeden woli jazdę figurową, a drugi jak mu nogi śmierdzą. Pozdrawiam wszystkich malkontentów, którym nikt jeszcze nigdy nie dogodził i prawdopodobnie już nigdy nie dogodzi! Ps 3. Jeśli wódka pracy szkodzi, porzuć pracę o co chodzi! Nie podoba mi się - nie idę, trzeba płacić, a ja nie chcę - rezygunję! Ps 4. Widziałem na Dniach Międzyrzeca młodego tatę z małym dzieckiem, który stał z fajkiem i był po paru piwkach a dzieciach zalany łzami prosił go o bilet na dymany zamek. Wiecie co mu powiedział.... nie rycz, nie mam kasy. Miałem ochotę kopnąć go w dupę (tego ojca oczywiście)! Kwestia priorytetów!!!!
autor: gość
f
Faktycznie.. dmuchane zamki za darmo dla dzieci zatrzymają tych co uciekają. Ubojni jeszcze nie ma, a już śmierdzi..
autor: f
Zapomniałeś dodać że zostanie jeszcze smród z ubojni
autor: gość
przyszłość
Za kilka lat nie będziemy mówić o rozwoju bo wszyscy stąd uciekna.zostana tylko dziadki pod scena na której gwiazdy wielkiego formatu wystąpią. ...dzięki sponsorom oczywiście. Młodzi ludzie i rodziny z dziećmi uciekają już teraz
autor: gość
f
Chyba sprawą priorytetową były koncerty, jakby miasto miało się wszystkim zajmować to i mieszkańcy by mieli piwo za darmo, kiełbaski z grilla, napoje, a dzieci dmuchany zamek. Co i tak by było pokryte z kieszeni podatników bo wątpie szczerze by sponsorzy byli tak chojni aby na wszystko wykładać własne pieniądze. To nie był festyn rodzinny tylko dni międzyrzeca, a dodatkowe atrakcje typu właśnie zamek to sprawa na prawdę marginalna. Rozumiem, że ciebie to dotyka bo masz dziecko i te parę złotych musiałaś/eś wyłożyć żeby pozjeżdżało ale ja osobiście nie pamiętam żeby kiedykolwiek takie atrakcje były za darmo. I rozwój miasta to nie tylko darmowy zamek dla dzieci. Jak miasto zacznie się dobrze rozwijać to tobie nie będzie szkoda kilku zł na zamek dla dziecka. Niektórym na prawdę się nie dogodzi i myślą, że ich problem jest najważniejszy. Pozdrawiam
autor: f
do f
Tzn.ze sponsorów można pozyskać ale nie dla dzieci. Brawo na pewno miasto będzie się rozwijało
autor: gość
f
DO SUPER??? Cepie jeden bo inaczej się nie da.. najpierw trzeba mieć pojęcie,a później się wypowiedzieć. Miasto pozyskało sponsorów na impreze. Budżet mc-a jest na dnie więc nie mamy kasy pokrycie 100%kosztów takiej imprezy. Druga sprawa, że dmuchane zamki nie są własnością miasta, prawdopodobnie prywatna firma się tym zajęła i co najwyżej zapłaciła za możliwość postawienia obiektu w parku.
autor: f
super???
Ciekawe dla kogo super?bo chyba nie dla rodzin z dziećmi. skoro miasto ma kasę na zaproszenie takich gwiazd, to dlaczego rodzice muszą zapłacić za to ,żeby dziecko kilka minut pobawiło się na dmuchanym zamku? Może warto byłoby wreszcie to zmienić, ale widocznie tak wygląda polityka prorodzinna w naszym mieście.....
autor: gość
Niezadowolone wpisy sa chyba od pana G. Potrzebuje tego na pocieszenie
autor: Skuter
Gratulacje !
Gratulację za zorganizowanie w końcu koncertu na poziomie. Niestety to co przez lata było przygotowane to śmiech na sali i żenada, wstyd dla całego miasta i duży ubaw dla ludzi z okolic którzy śmiali się z tego całego disco polo a tym samym naszego miasta. Teraz widać po komentarzach do czego ludzie się przyzwyczaili, nie mając żadnego gustu muzycznego. Mam nadzieję jednak że w następnych latach poziom się ten nie zmieni, że nie jest to jednorazowy pokaz dla wyborców nowego Pana Burmistrza, gwiazdy będą formatu Republiki czy Ani Dąbrowskiej, a ludzie zapoznają się i oswoją z prawdziwą muzyką.
autor: G.
prawdziwe gwiazdy
zastanawiam się kto musiałby przyjechać do Międzyrzeca żeby zadowolić malkontenta, który pisze o odgrzewanych kotletach i wyblakłych gwiazdach.... Bono z U2???
autor: gość
lipa
Smakosze odgrzewanych kotletów i wyblakłych gwiazd zadowoleni.Kot również bo strzelił sobie fotkę z Urbańskim.Żenada!
autor: gość
super
Świetny koncert, świetna impreza, oby tak dalej!
autor: Paweł T.
222
Nudne te Dni Międzyrzeca... Nie było nawet ciekawej muzyki myślałem ze będzie jakieś disco a to do bani !
autor: mano
Jak ?!
Jak tak możesz o nich pisać ?! Tymon - jazzman, wokalista, kompozytor, współpracował m.in. z Lesterem Bowiem, można rzec, iż razem z zespołem Miłość podtrzymał przy życiu polski jazz w latach 90 i dokonał wielu innych rzeczy, których ty zapewne nie zrozumiesz. Makowiecki - muzyk, kompozytor i wokalista. Dwukrotnie nominowany do Fryderyka, za projekt NO! NO! NO!, w którym uczestniczyli muzycy z Myslovitz. Współpracował również z Anią Dąbrowską, Reni Jusis, która jest jego żoną i wieloma innymi. O reszcie nie pisze, bo nie wiem czy zrozumiesz, że można coś w życiu osiągnąć... Ty - anonim piszący o chałturze. Coś osiągnąłeś ? Jak tak to oceń siebie, a potem innych. Czy jesteś tylko zakompleksionym mieszkańcem małego miasta, który nie wystawia poza nie nosa ?
autor: Rozsądek
chałtura
To że Ania Dąbrowska jest świetną wokalistką nikogo nie trzeba przekonywać.Natomiast Republika w składzie który wystąpi w Międzyrzecu to jakaś pomyłka.Ci zapomniani wokaliści przyjadą przytulić trochę grosza z chałtury bo tak zapewne potraktują swój wystep
autor: gość
Tylko głupek trwa w uporze. Pomyliłeś imprezy :p
autor: gość
To jesteś w bardzo dużym błędzie, podczas Dni Międzyrzeca kilka lat temu była. Zapytaj kto cię spłodził i dowiesz się kto jest głupkiem :) pozdro
autor: gość
Wiesniak to wiesniak, niezaleznie od tego gdzie mieszka. A głupkiem jesteś, bo głupoty wypisujesz. Dąbrowska dla przykładu nigdy podczas Dni Międzyrzeca nie śpiewała.
autor: gość
Paszcza!!!
hejter z platformy masz coś do wieśniaków?Po pierwsze zapytaj rodziców skąd się wywodzą a później popiskuj sobie :) Jeżeli wyzywasz od "leśnych głupków", proponuję na początek spojrzeć w lustro! Po co ten bulwers człowieczku?! Poród i rodzina Ani D. interesuje mnie jak zeszłoroczny śnieg tylko tyle na ten temat!
autor: gość
Super
Brawo! W końcu trochę muzyki z wyższej półki! A narzekającym proponuję udział w organizacji już za rok- na pewno zrobicie to lepiej :)
autor: Kinga_M
Co za wiesniak! Ania, leśny głupku, urodziła dwójkę dzieci. Normalne, że poświęciła się rodzinie. Niebawem wróci.
autor: hejter z platformy
Taaa Ania D. o której ni widu ni słychu, owszem na Dniach Międzyrzeca już drugi raz, masakra ! A Makowiecki to co już bez Bandu swojego? Przyjdą i będą zamulać obok sceny :)
autor: gość
Czytając te złośliwe komentarze odnoszę wrażenie, że ich autorem jest pan G. – to moja subiektywna ocena, bo mają charakter tzw. wyrzutek mających na celu wywołać nieprzyjemną dyskusje… Długi są, ale na kulturę nie szczędzą… oszczędności szukają w UM, RADZIE MIASTA przez mniejsze świadczenia - sarkazm
autor: skuter
L
A co boso grają
autor: L
4
dla piłkarzy niema a na to jest
autor: ...../
To już miasto nie tonie w długach ? Kot działa jak cezar, w myśl zasady: "chleba i igrzysk" Chleb da Wipasz, a w czerwcu będą igrzyska zorganizowane przez Kota.
autor: gość
nareszcie nie disco polo, brawo
autor: gość
Najczęściej czytane
3
Tragiczny finał podróży. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10:00 na drodze między Zahajkami a Żerocinem. Samochód osobowy zjechał z jezdni, uderzył w drzewo, a następnie stanął w ogniu. Kierowcy nie udało się uratować.
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
Podobne artykuły:
44
Międzyrzec upamiętni Krwawe Dni
W weekend 15–16 listopada Międzyrzec Podlaski stanie się miejscem historycznych wspomnień i symbolicznego spotkania pokoleń. Towarzystwo Przyjaciół Nauk oraz Miejski Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców do udziału w obchodach 107. rocznicy Krwawych Dni Międzyrzeca – dramatycznych wydarzeń z listopada 1918 roku, które na trwałe zapisały się w historii miasta.
3
Dwa dni pełne atrakcji!
W dniach 12–13 lipca 2025 roku Międzyrzec Podlaski zaprasza mieszkańców i gości na wyjątkowe święto miasta, które w tym roku obfitować będzie w wydarzenia łączące rozrywkę, naukę i międzypokoleniową integrację. Centrum obchodów stanowić będą tradycyjnie: Zespół Pałacowo-Parkowy oraz teren Międzyrzeckich Jeziorek.