YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Plenerowa dwunastka

9 października 2014 17:13:36 | autor: redakcja
Międzyrzecka Galeria ES zaprasza w sobotę, 11 października, na otwarcie nowej wystawy. Tym razem będzie okazja do podziwiania prac dwunastu artystów z różnych stron Polski, których połączył udział w letnim plenerze malarskim zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury.

Na wystawie swoje prace zaprezentuje m.in. Izabela Kita

Wernisaż rozpocznie się o godz. 17. Swoje prace na wystawie zaprezentują:

Zbigniew Bielawka

Urodzony w Krakowie w 1953 roku. 1973-1978 studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, pracownia prof. Adama Marczyńskiego. 1981-82 studia na Wydziale Grafiki Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie, pracownia prof. Nilsa Stenquista. Zajmuje się malarstwem, grafiką i fotografią. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych i indywidualnych. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Michał Borys

Urodzony w 1970 roku w Warszawie. Studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego w 1995 roku. Obecnie profesor nadzwyczajny prowadzący Pracownię Rysunku dla studentów I roku Wydziału Malarstwa. Dr hab. prodziekan Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie.

Magdalena Cybulska

Urodzona w 1977 w Warszawie. Studiowała w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej w pracowni prof. J. J. Cywickiego oraz aneks z malarstwa w pracowni prof. Barbary Szubińskiej. Od 2011 roku wykładowca grafiki warsztatowej EAS Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.

Helena Hadaś

Zamieszkała we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Edukacji Artystycznej w poznańskiej ASP. Dyplom w zakresie Pedagogiki Sztuki oraz Rzeźby w Katedrze Rzeźby prof. Kazimierza Raby. Artysta-rzemieślnik, projektant witraży we własnej rodzinnej pracowni szkła i witrażownictwa. Wiele realizacji i wystaw w kraju i za granicą.

Małgorzata Holówka

Urodzona w 1954 roku w Krakowie. Studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom w 1980 r. w pracowni prof. A. Pietscha i A. Hoffmanna. Uprawia grafikę warsztatową, rysunek i malarstwo. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Obecnie pracuje jako dyrektor w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie.

Wiktor Jerzy Jędrzejak

Urodzony w Kaliszu w 1956 roku. Studia na WSP Częstochowa, dyplom 1981. Autor 52 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m.in. Nowy Jork, Ateny, Helsinki, Berlin, Warszawa, Poznań, Wrocław. Udział w 121 wystawach zbiorowych, laureat 21 ogólnopolskich konkursów malarskich. Poszukiwacz starych przedmiotów i zapisanego w nich czasu. Twórca malarskiego dziennika podróży powstałego pod wpływem zetknięcia się z kulturą Indii, Meksyku, Nepalu, Tybetu, Kambodży, Laosu i Tajlandii. Mieszka i pracuje w Kaliszu.

Sylwia Kalinowska

Urodziła się mieszka i pracuje w Janowie Podlaskim. Ma na koncie kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych. Debiutowała wystawą „Pasje polskie” zorganizowanej w „Kuźni Królewskiej” w Wilanowie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, pastelą, grafiką.

Izabela Kita

Urodzona w 1978 roku w Częstochowie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Wielokrotnie nagradzana za twórczość malarską. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Zajmuje się malarstwem, fotografią, projektowaniem, aranżacją wnętrz, oraz pracą pedagogiczną.

Janusz Maksymiuk

Janusz Maksymiuk urodzony w Białej Podlaskiej, ukończył Państwowe Studium Konserwacji Dzieł Sztuki w Tarnowie, Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Mieszka w Husince na Południowym Podlasiu, gdzie prowadzi Galerię Wiejską. Wystawiał swoje prace w kraju i za granicą na sześćdziesięciu wystawach zbiorowych oraz czterdziestu indywidualnych.

Andrzej Szczerbicki

Urodził się w 1956 w Międzyrzecu Podlaskim. Ukończył historię sztuki na KUL w Lublinie. Pracuje w MOK w Międzyrzecu Podlaskim gdzie kieruje Galerią ES. Organizator Ogólnopolskich Plenerów Malarskich oraz wielu środowiskowych inicjatyw plastycznych. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i plenerach malarskich na terenie całego kraju. W dorobku artystycznym 16 wystaw indywidualnych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

Barbara Szubińska

Urodzona w 1934 r. w Skrzynnie. Ukończyła ASP w Warszawie. Studia pod Kierunkiem S. Szczepańskiego A. Nacht-Samborskiego. Działalność twórcza od 1960 roku. W dorobku artystycznym ponad 50 wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich wystawach malarstwa i rysunku. Jest nauczycielem akademickim. Jej prace znajdują się w kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Jacek Wojciechowski

Urodził się 22 XI 1954 w Lublinie. Studia odbył w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom w zakresie malarstwa uzyskany w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego w roku 1980. Od 2000 r. profesor nadzwyczajny UMCS i od tego też roku kierownik Zakładu Malarstwa i Rysunku II na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Od 1980 roku jest członkiem ZPAP. Od 2011 profesor sztuk plastycznych. Uprawia malarstwo i rysunek, zajmuje się również grafiką komputerową i ilustratorstwem. Wziął udział w ponad 50 wystawach zbiorowych (polska, Holandia, Niemcy, Francja, Węgry, USA. Zorganizował 23 wystawy indywidualne, laureat 13 nagród i wyróżnień. 2014-09-06

Info: Galeria ES

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male