8.5°C

Pływacy ścigali się w Olsztynie

15 lipca 2021 08:49 | autor: redakcja/KS Narwal
Wiktor Mironiuk i Cezary Cap z trenerem Wojciechem Lubańskim (fot. KS Narwal)

Dwóch reprezentantów KS Narwal Międzyrzec Podlaski wystartowało w Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w pływaniu. Z zawodów wrócili bez medali, ale mimo to w dobrych humorach, bo obaj wywalczyli awans do wyścigów finałowych i poprawili swoje rekordy życiowe.

Mistrzostwa odbywały się w dniach 1-4 lipca w Olsztynie. Wystartowało w nich 673 zawodników ze 168 klubów. Nasi pływacy na swój pierwszy start w zawodach tej rangi czekali prawie 7 lat. Codzienne treningi i dwa obozy przygotowawcze w Ostrowcu Świętokrzyskim i Puławach przyniosły efekty.

Wiktor Mironiuk awansował do Finału A na dystansie 50m st. grzbietowym. Ostatecznie zajął 8 miejsce w Polsce. Jego kolega Cezary Cap awansował do Finału B (miejsca 11-20) i zajął w nim 3 lokatę, co dało mu 13 miejsce w tej konkurencji na 193 startujących zawodników.

Na innych dystansach pływacy z KS Narwal plasowali się tuż za Finałami. Wiktor był 22 na 100 oraz 200m st. grzb, Czarek zajął 21 miejsce na 100m st. dow. We wszystkich startach międzyrzeczanie znacząco poprawili swoje rekordy życiowe.