YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pobiegł z intencją burmistrza

20 marca 2014 19:34:38 | autor: red.
20 marca przed południem zawitał do Międzyrzeca Podlaskiego Piotr Kuryło, ultramaratończyk, który biegnie do Watykanu na kanonizację Jana Pawła II.

41-letni pan Piotr pokonuje po ok. 70 km dziennie, a za sobą ciągnie wózek, który służy mu do spania. Swoją podróż dokumentuje zdjęciami, które publikuje na facebooku. Bieganie to jego pasja. Nie wstydzi się także swojej głębokiej wiary.

- Biegnę i modlę się w wielu intencjach: w intencji pokoju na świecie, a teraz na Ukrainie – mówi Piotr Kuryło, który zbiera także intencje innych ludzi spotkanych w drodze.

Od Halas towarzyszyli panu Piotrowi międzyrzeccy biegacze na czele ze Zbigniewem i Mariolą Boneckimi oraz biegacze z Siedlec.

– Dziś wyglądałem jak Forrest Gump, bo przyłączyli się do mnie inni biegacze. Nie spodziewałem się, że w Międzyrzecu będę tak bardzo dobrze przyjęty – oznajmił ultramaratończyk po przybyciu do naszego miasta.

Na miejskim rynku czekał na pana Piotra burmistrz Artur Grzyb. Miał dla niego upominki i owoce na drogę oraz intencję...

- To niesamowity, bardzo sympatyczny i otwarty człowiek – komentował burmistrz.

Biegacz zapalił znicze pod pomnikami Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po posiłku i krótkiej pogawędce udał się w dalszą drogę. Odprowadziła go grupa biegaczy. Niektórzy z nich dobiegli z Piotrem Kuryło aż do Radzynia Podlaskiego.

Intencja, którą burmistrz przekazał biegaczowi:

Jako Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski, bardzo proszę o modlitwę w intencji wszystkich Międzyrzeczan. O to, żeby mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego byli zdrowi, szczęśliwi i aby dobrze im się wiodło. O opiekę Bożą, miłość i zgodę w rodzinach międzyrzeckich oraz wytrwałość w pokonywaniu słabości i kryzysów. O to, żeby Międzyrzeczanie dobrze się czuli w swoim rodzinnym mieście, mogli tu spokojnie żyć, uczyć się, pracować, zakładać rodziny i wychowywać swoje dzieci.

Info/foto: Urząd Miasta


Piotr Kuryło biegnie do Watykanu


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (29 marca 2014 13:03:48) wazne kotlety dlaczego kotlety niepotrzebne? sam burmistrz zasponsorowal z wlasnej kieszeni, wiec potrzebne. autor: ja
  (29 marca 2014 12:04:41) A dlaczego pani Marta nie dostała schabowego? Skandal! autor: gość
  (28 marca 2014 21:40:15) uwaga Uwaga dla Redakcji... zdjęcie przy kotletach zupełnie niepotrzebne ;-) A za Piotra trzymamy kciuki! autor: Gość
  (22 marca 2014 23:34:08) run-log pozdrawiam biegaczy :) autor: gość
  (22 marca 2014 19:37:59) zapewne jakby nie byla to strona anty naszej wladzy w miescie to glowne zdjecie byloby na tle UM autor: gość
  logo male