YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pobiegną z jajem

4 kwietnia 2018 09:23:16 | autor: redakcja
W sobotę 7 kwietnia na terenie międzyrzeckich jeziorek odbędzie się pierwsza edycja Biegu z Jajem. Start zaplanowano na godz. 11. Zapisy i regulamin na stronie time2go.pl. Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka krwi.

 

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie obecny na stanicy żeglarskiej w godz. 12.00–15.30. Krew może oddać każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 65 rokiem życia oraz ważąca minimum 50 kg. Aby oddać krew, należy mieć przy sobie dowód tożsamości ze zdjęciem (ważny jest nr PESEL).

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, ponieważ do pobierania używany jest wyłącznie jałowy sprzęt jednorazowego użytku. Na krew i jej składniki czekają chorzy oraz poszkodowani w nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się uzupełniając brakujące elementy krwi.

Jakie są korzyści z oddania krwi:
- poznasz swoją grupę krwi
- zrobisz darmowe badania laboratoryjne (wirusowe zapalenia wątroby, morfologia i hemoglobina)
- otrzymujesz czekoladę
- dostajesz dzień wolny w pracy lub na uczelni

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (7 kwietnia 2018 00:10:02) Piszecie o zbiorce krwi, a niee o biegu/ biegach (trzy zdania o biegu i to w nagłowku). Organizatorzy nieco wiecej zaplanowali. Na jakie dystanse? Jakie karegorie wiekowe? Czy zapis jest płatny. Czy org. Przewidzial konkurs - nagrode za strój? Art. nie zacheca do udziału w biegu. Tylko do oddania krwi, ktorej biegacz przed lub po wysiłku nie odda... takze kochani słabo. autor: gość
    (6 kwietnia 2018 15:02:47) Jedynie informujemy co zaplanowali organizatorzy. autor: admin
    (6 kwietnia 2018 13:32:37) zachęcacie do biegu czy do oddania krwi? Bo tak naprawdę to nie wiem czy te rzeczy się nie wykluczają. autor: gość
    logo male