YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pójdą siedzieć za kradzież portfela

26 kwietnia 2017 11:42:22 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Policjanci z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o kradzież portfela z dokumentami i gotówką.

W minioną sobotę do międzyrzeckiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że skradziono mu portfel z dokumentami oraz znaczną ilością gotówki. Do zdarzenia doszło podczas wspólnego spożywania alkoholu w jednym z mieszkań na terenie Międzyrzeca. Poszkodowany stwierdził, że nie zna człowieka, który dokonał kradzieży.

Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, ustalili personalia wszystkich osób podejrzanych o udział w zdarzeniu. Z ich ustaleń wynikało, że 53-letni mężczyzna, który spożywał alkohol z pokrzywdzonym, nakłonił do kradzieży swojego 23-letniego znajomego. Dodatkowo polecił, trzeciemu ze sprawców – 29-letniemu międzyrzeczaninowi, odebrać od 23-latka część skradzionej gotówki.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali portfel z dokumentami, a mężczyzn zamieszanych w kradzież zatrzymali do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszeli oni zarzuty. Wszyscy trzej odpowiadać będą w warunkach recydywy. Przestępstwo kradzieży, jak też paserstwo, zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male