YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Pokaz talentów na I Festynie Krzewickim

9 maja 2019 10:51:45 | autor: Anna Ostapiuk
Z potrzeby integracji i wspólnego spędzenia czasu zrodził się pomysł festynu w Krzewicy. Był doskonałą okazją do zaprezentowania talentu i umiejętności okolicznej młodzieży.

I Festyn Krzewicki (fot. arch. KGW z Krzewicy)

Z inicjatywy Katarzyny Tymoszuk, członkiń KGW, SOSP i radnych 5 maja w Krzewicy (gm. Międzyrzec Podlaski) odbył się I Festyn Krzewicki dla mieszkańców wioski i pobliskich miejscowości. Impreza, pomimo wiatru, przyciągnęła znaczną liczbę osób. Zgromadzeni obejrzeli występy utalentowanych młodych ludzi uczęszczających na zajęcia w świetlicy.

Czas umilili tancerze grup: młodszej (7 – 10 lat) i starszej (12 – 16 lat), prowadzeni od września 2018 r. przez miejscowego instruktora tańca Sebastiana Trochymiuka, prezentując pięć tańców towarzyskich, w tym walc, sambę, jive i cha - chę. Dzieci mają za sobą Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Milejów, w którym zajęły czołowe lokaty: złoto (Natalia i Wojtek) i srebro (Beata i Ola) w kategorii 12+ oraz brąz w kategorii 10 – 11 lat. Tancerze wystąpili również podczas V Gminnego Dnia Babci i Dziadka w Jelnicy.

Występy taneczne przeplatane były popisami wokalnymi dziewcząt, które w 2018 r. brały udział w projekcie „Mamy Moc” koordynowanym przez panią Tymoszuk. Tego dnia występowały solo i grupowo śpiewając piosenki anglojęzyczne.
Uczestnicy zajęć świetlicowych biorą udział w projekcie „English Club” pod hasłem „English everywhere”, dofinansowanym dotacją z Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz środkami z Funduszu Wkładów Własnych Gminy Międzyrzec Podlaski (w wysokości 6.400 zł). 

Na pokaz ratownictwa medycznego zaprosiły jednostki JRG Międzyrzec Podlaski i OSP Krzewica. Druhowie zaprezentowali instruktaż pierwszej pomocy oraz sprzęt, którym na co dzień się posługują. Zachęcili również do przejażdżki strażackim dźwigiem.
Umiejętności jeździeckie prezentowali jeźdźcy krzewickiej Stajni E-Quinn, oferowali również przejażdżki na kucyku.
Wśród atrakcji były także przejażdżki quadem oraz zabawy animacyjne dla najmłodszych. Na smakoszy czekał grill oraz słodkie ciasta przygotowane przez rodziców dzieci występujących podczas imprezy. Uwieńczeniem wydarzenia było losowanie nagród pośród uczestników, nagrody zasponsorowali lokalni przedsiębiorcy i osoby prywatne.
 

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male