YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Połakomił się na cudzą gotówkę

29 sierpnia 2018 18:58:18 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
39-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski jest podejrzany o kradzież 2 600 złotych. Zabrał je mężczyźnie, z którym wcześniej spożywał alkohol.

 

Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia na terenie Białej Podlaskiej. Do dyżurnego KMP zgłosił się mężczyzna, podając że został okradziony. Łupem sprawcy miał paść portfel z dowodem osobistym i gotówką w kwocie około 2 600 złotych. Zgłaszający poznał sprawcę w pociągu, którym razem podróżowali. Już w Białej Podlaskiej „nowy znajomy” wyrwał portfel z ręki pokrzywdzonego. Znaleziono go kilka dni później w jednym ze śmietników na terenie miasta. Znalazł się dowód, ale zniknęła gotówka.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Ustalili również, że mężczyźni spożywali wspólnie alkohol. Kiedy pokrzywdzony otworzył portfel, sprawca wyrwał mu go z rąk.

Policjanci ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że widząc większą gotówkę dokonał kradzieży. Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male